VÍKENDOVÝ SERVIS

Autor: Nekolová Jana | 11.10.2020 18:36

Sobota 10.10.2020

ELM: TJ Snack Dobřany - HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice 2:3 (0:1,2:1,0:1)

Trenér Jiří Mašík: „Už v 1. třetině jsme mohli rozhodnout zápas. Hráli jsme velmi dobře aktivně, tlačili jsme se do střelby, bohužel jsme dali jenom jeden gól. Ve 2. třetině jsme ustoupili z našeho tempa. Domácí srovnali hru a otočili skóre. Po domluvě jsme se opět vrátili k bojovnému výkonu, a šli jsme si pro vítězství. To se nám nakonec podařilo, a získali jsme důležité těžké 3 body. Na to že nám chybělo pět obránců základní sestavy, jsme ten zápas odehráli slušně dozadu. Týmu bych chtěl poděkovat za bojovnost.“

Nejlepší hráč utkání - Martin Janeček: „Od úvodního buly bylo vidět, že to bude hodně běhavý a fyzicky náročný zápas. V první třetině jsme mohli dát hned několik gólů, ale prosadili jsme se jen jednou. Na to Dobřany odpověděli v druhé třetině a dostali se do vedení. My jsme se, ale nelekli a dokázali v poslední minutě otočit stav zápasu díky střele Whita. Hosté se ještě v poslední minutě snažili s výsledkem něco udělat, ale díky napadání Vaška Školoudíka neudělali nic.“

Branky a nahrávky: 25. Truchlý (Sloup, Voves), 25. Stráský (Adam Bárta, Ondřej Bárta) – 13. Moravec (Zajíček), 28. Janeček (Kubeš), 45. Bílý (Kubeš, Zajíček)

Sestava: Bitnar (Stárek) – Kopřiva, Školoudík, Turyna, Zajíček – Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Kubeš, Langr, Moravec L., Moravec Š., Strouhal, Vlasák

Dobřany se natahovaly po bodu, odpor Západočechů utnul těsně před koncem utkání Jan Bílý

1.L: HBC Prachatice - HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice B 1:2 (1:0,0:1,0:1)

Trenér Jiří Doležal: „Věděli jsme, že Prachatice jsou velmi silný tým, což dokázaly i vítězstvím v Poličce v minulém kole. Bez několika opor, které byly s A-týmem v Dobřanech, jsme začali opět velmi aktivně a ve vysokém tempu. Na začátku utkání soupeř sice využil svoji první přesilovku, ale aktivita zůstala na naší straně. Obrana pracovala bezchybně a dařil se nám i rychlý přechod do útoku, mnohdy kombinací na pár doteků. Na rozdíl od minulých zápasů jsme ani tolik nekazili přihrávky a souhru, což nám přineslo mnoho šancí, a nakonec i obrat v zápase. Po druhém gólu jsme však na chvíli ztratili koncentraci a soupeř toho využil a pořádně nás zatlačil. Naštěstí jsme si vedení dokázali udržet a odvezli si další tři body ze hřiště soupeře. Vítězství si moc vážíme i v kontextu s tím, že hned v neděli v Prachaticích prohrálo silné Brno. Zároveň si ceníme i poznatku, že kvůli chvilkové ztrátě koncentrace můžeme během chvíle přijít o pracně vydřené vedení. Týmy 1. Ligy jsou v tomto směru nekompromisní a je to největší rozdíl mezi touto ligou a ligou juniorů.“

Sestava a branky: Foršt Pavel - Deml Richard, Geisler Jakub (1+0), Hálek Miroslav, Tajovský Ondřej, Hruška David, Svoboda Adam - Mach Lukáš, Kunc Jindřich, Blažek Miroslav (0+1), Licek Matyáš (0+1), Kouba Vít (1+0), Moravec Vojtěch (0+1), Šimek Michal, Dostál Ondřej, Šimek Jakub, Socha Lukáš, Lauryn Josef

2.L: HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice C – HC Jestřábi Přelouč 2:6 (0:3,0:1,2:2)

Branky: 37:07 Ingršt Matouš (Gabriel Jan, Tocháček Břetislav), 41:23 Ingršt Matouš (Gabriel Jan)

Sestava: Paleček Jan – Barva Jan, Forstl Libor „C“, Kupka Adam, Podařil Radim - Bureš Radek, Gabriel Jan, Ingršt Matouš, Kasal Jiří, Korel Stanislav, Merta Jakub, Šťastný Filip, Tocháček Břetislav, Veselík Michal

SŽ: HBC AUTOSKLO H.A.K. Pce „modrý tým“ – HBC Svítkov Stars Pardubice 1:4 (0:1,1:1,0:2)

Trenér Marian Pišček: „Před povinnou 14-ti denní přestávkou od zápasových rytmů jsme měli možnost sledovat utkání městských rivalů. Utkání mělo nasazení a partie to byla vyrovnaná. Hráče musím pochválit za jejich nasazení, snaha se jim nedá vytknout. Jenže jako již po několikáté v této sezóně nás zradila koncovka. Šance jsme si vypracovali a to i přes velmi dobrou obrannou činnost hostujícího celku, ale na jeden vstřelený gól se s takovým soupeřem vyhrát nedá.“

Branka: Vodvárka

Sestava: Pišček (Kazda) - Rampír, Snížek, Mikulová, Kořínek, Krudenc, Mužík, Martan, Vodvárka, Bečičková, Plecháček, Mikula, Horák

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

SŽ: HBC AUTOSKLO H.A.K. Pce „bílý tým“ – Ježci Heřmanův Městec 8:7 (2:2,3:1,3:4)

Trenér Břetislav Janovský: V posledním zápase před přerušením soutěže jsme na našem hřišti přivítali tým Ježků z Heřmanova Městce. Věděli jsme již dopředu, že soupeř bude především spoléhal na svoji první pětku, čemuž jsme přizpůsobili naši hru. Jako již tradičně jsme inkasovali první gól. Náš mladý tým s každým zápasem roste a získává sebevědomí, a tak se nám podařilo velmi záhy vyrovnat a dát i jeden gól navíc. Škoda gólu na konci první třetiny, který jsme obdrželi při naší přesilové hře. V druhé třetině se nám však podařilo postupně získat náskok až o tři branky. Soupeř se však nevzdal a ve druhé polovině poslední třetiny zvýšil tlak a utkání zdramatizoval. Vedení se nám už podařilo udržet a první vítězství v sezóně 8:7 si po zásluze mohl celý tým po konečném hvizdu rozhodčího užít. Škoda jen, že se o radost nemohli hráči podělit s rodiči a diváky přímo na hřišti. Soupeři děkujeme za výborný výkon a čistou hru.“

Sestava: Bečička  – Hlaváček, Janovský, Kupka, Machota, Reinberg, Švadlenka, Dlouhý, Hruška, Janovská, Školník, Motyčka, Remač, Vaněrka, Smítka, Závodský

ELD: HBC Hodonín - HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice 2:4

Trenér Miloš Kamaryt: „Jak už to bývá zvykem, na Moravu jsme cestovali vlakem a opět ne zcela kompletní. Proto jsme tým vhodně doplnili hráči z mladší kategorie, kteří perfektně zapadli a dokonce se jim i dařilo. Věděli jsme, že tým Hodonína je velmi aktivní v napadání v útočném pásmu a s povrchem (asfalt), plus listí a s několika žaludy na zemi to je i velmi účinná zbraň. Tým jsem se snažil na to připravit, ale jak to už u nás bývá musíme se přesvědčit sami. Proto první třetinu nebudu ani hodnotit. O přestávce jsem musel zvýšit hlas a znovu připomenout, jak bychom měli hrát. To přineslo i své ovoce v celkovém přednesu naší hry a taky v podání vstřelených gólů. Nicméně Hodonín nic nevzdával a stále hrozil ze svých výpadů. Když jsme jim asi 4 minuty před koncem darovali dlouhou přesilovku 5 na 3, nebylo to pro nás vůbec jednoduché. Naštěstí soupeř nevyužil a my jsme mohli slavit vybojované vítězství. První zápas za dorost v letošní sezóně odchytal Petr Bečička (r.2007) a vůbec první utkání za dorost odehrál Jakub Mikula (r.2006), který to oslavil i prvním gólem. Klukům gratuluji a přeju mnoho dalších úspěchů.“

Branky: Mikula, Kamaryt, Motyčka, Pleskot

RL: SK Prachovice - HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice D 5:2

Jan Vondra: "Prachovice nás ničili v přesilovkách. Stalo to strašně moc sil. Každopádně se určitě nemáme za co stydět. Odvedli jsme velice slušný výkon, na to v jaké sestavě jsme hráli."

Sestava: Vondra – Podařil, Kropáčková, Špaček M. – Velecký, Veselík, Cacek, Král, Lankašová