A tým předvedl skvělý týmový výkon a vzal si klíč od Pardubic zpět!

Autor: Nekolová Jana | 26.11.2023 07:48

Sobota 25.11.2023

ELM: HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice 2:5 (1:1,1:3,0:1)

Trenér Jiří Mašík: „Skvělý týmový výkon. Dokázali jsme si vytvářet šance, dokázali jsme se vyrovnat s tvrdší hrou domácích a kluci hráli velmi obětavě. Hlavně ve třetí třetině. A zkušeně jsme dohráli závěr zápasu. Na to jaké bylo počasí si myslím, že se hrál pěkný hokejbal. Nechyběli emoce, ale v rozumných mantinelech. To dokazují jen dvě vyloučení (jedno za buly nepočítám).  i když to občas jiskřilo. Jsme moc rádi za vítězství a že jsme si vzali klíč od Pardubic zpět :)“

Branky a asistence: 00:38 Langr Nicolas (Strouhal Jan, Česák Josef), 19:06 Česák Josef (Langr Nicolas), 23:07 Bílý Jan (Krejčí Roman), 25:48 Krejčí Roman (Bílý Jan, Mikula Jakub), 44:55 Bílý Jan EN

Sestava: Foršt Pavel (Třináctý Jakub) – Deml Richard, Geisler Jakub, Hálek Miroslav, Kopřiva Vojtěch, Krejčí Roman, Strouhal „A“, Zajíček Tomáš – Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Hlaváček Vojtěch, Janeček Martin, Kupka Tomáš, Lang Dominik, Langr Nicolas „C“, Licek Matyáš „A“, Merta Jakub, Mikula Jakub

ELJ-divize Východ: Ježci Heřmanův Městec - HBC Pardubice 5:2 (2:0,1:2,2:0)

Branky a asistence: 17:48 Kopa Matěj (Kašpar Dominik), 21:53 Kamaryt Filip

Sestava: Trnečka Aleš – Kadlec Miroslav „A“, Kamaryt Filip „C“, Kašpar Dominik, Kumpan Daniel „A“, Martan Tomáš, Švadlenka Dominik – Chýle Jonáš, Hlaváček Vojtěch, Kašpar Martin, Kopa Matěj, Kupka Tomáš, Lang Dominik, Mikula Jakub, Motyčka Adam, Remač Jakub, Štach Jaroslav

2.L: HBC Hradec Králové 1988 B - HBC Pardubice B 7:2 (2:0,3:1,2:1)

Branky a asistence: 16:50 Plecháček Lukáš (Veselík Michal, Blažek Miroslav), 41:03 Veselík Michal (Blažek Miroslav)

Sestava: Vondra Jan – Blažek Miroslav, Landsman Mathias, Mašík Radek „C“, Novák Patrik, Školník Alexandr, Švidrnoch Vojtěch – Cacek Tomáš, Červenka Richard, Doležal Jakub, Gabriel Jan, Janovský Prokop, Mojžíš Jakub, Plecháček Lukáš, Toman Filip, Veselík Michal „A“, Závodský Jakub

LSŽ: HBC Pardubice „bílý tým“ – TJ Sršni Svitavy 4:3ss (1:2,1:0,1:1-1:0)

Trenér Marek Novotný: „Utkání jsme dobře začali, výsledkem byla naše vedoucí branka. Svitavští hráči však po zlepšené hře ještě do první přestávky skóre otočili. Nepanikařili jsme, protože víme, že tým nikdy nic nevypustí a o každý metr hřiště srdnatě bojuje. Mezi první a druhou třetinou jsme si v klidu řekli, jak bychom chtěli hrát. Výsledek 3:3 po základní hrací době je asi spravedlivým vyústěním průběhu celého zápasu. V nájezdech jsme byli opět šťastnější a jsme velice rádi, že jsme získali bonusový bod navíc. Týmu za podzimní část patří velké poděkování.“

Branky a asistence: 06:40 Jeník Viktor (Ludvíček Jan), 24:35 Večerník Vojtěch (Pletánek Jakub), 36:57 Pletánek Jakub (Venzara Jan), 45:00 Venzara Jan SS

Sestava: Kysilková Justýna – Kolomý Vít, Smítka Šimon, Večerník Vojtěch - Burda Tobiáš, Černý Tadeáš, Jeník Viktor, Ludvíček Jan, Lukášová Rozálie, Martínek Jonáš, Martínek Matouš, Pletánek Jakub „C“, Venzara Jan

LSŽ: HBC Pardubice „modrý tým“ – Ježci Heřmanův Městec 1:3 (1:0,0:2,0:1)

Trenér Jiří Voženílek:  "Prohra s Heřmanovým Městcem nás mrzí, ale věřím, že nás to přiměje k tomu, abychom přes zimní přestávku více zapracovali na našich slabinách. Soupeř nás předčil hlavně po fyzické a kondiční stránce. První třetina byla z našeho pohledu ještě dobrá, ale jak čas v zápase ubíhal, tak se ze hry vytrácela jistota, sebedůvěra a na klucích bylo vidět, že jim chybí zkušenosti z těžkých zápasů. V poslední třetině nás soupeř k ničemu nepustil a zaslouženě dovedl utkání do vítězného konce."

Branky a asistence: 07:51 Hošek Adam (Hruška Martin)

Sestava: Voženílek Vojtěch – Hruška Martin „C“, Motyčka Jakub, Tesařík Petr – Blažek Václav „A“, Bodlák Matěj, Fiala Jan, Háva Alex, Hošek Adam, Jakubec Dominik „A“, Kabát David, Kmínek Lukáš, Lukošík Robin, Salamon Marek, Semivan Robert, Vaníček Ondřej

4. turnaj VČ Přeboru přípravek (Přelouč): odloženo

Přehled účastníků: HBC Rangers Opočno, HC Jestřábi Přelouč „bílý tým“, HC Jestřábi Přelouč „zelený tým“, HBC Pardubice „bílý tým“, HBC Pardubice „modrý tým“, SK Prachovice

Neděle 26.11.2023

ELD-divize Východ: HBC Pardubice – SK Rebel Praha 7:0 (2:0,4:0,1:0)

Trenér Aleš Hlaváček: „K poslednímu zápasu v podzimní části jsme přivítali na svém hřišti borce SK Rebel Praha. S týmem Rebelů jsme se utkali letos již podruhé a soupeř nám sliboval těžkou odvetu za naši zářijovou výhru na jejich hřišti. Před zápasem jsme si řekli zásadní věci, kterých se musíme držet. Na týmu byla vidět obrovská chuť si dojít pro tři důležité body do tabulky. Od prvních minut to tak bylo, do soupeře jsme se zakousli a nepustili. Dostávali jsme se do vyložených šancí a soupeře k ničemu nepustili, po první třetině jsme vedli 2:0, ale kdyby na tabuli bylo skóre 5:0, odpovídalo by to průběhu první třetiny. Namotivovaný náš tým vletěl na soupeře i v druhé třetině a skoré se zastavilo až na stavu 6:0. Do poslední části jsme šli s tím, abychom si podrželi čisté konto a ještě nějaký gól přidali, což se nakonec podařilo a Honza si čisté konto udržel parádním zákrokem 3 vteřiny do konce zápasu. Dnes jsme v zápase makali celých 45minut, vyhrávali osobní souboje, byli důrazní, drželi jsme se zápasové taktiky, a tak to má být. Pokud budeme v takových výkonech pokračovat i v jarní části, budou to mít soupeři s námi hodně těžké. Na hráčích bylo dnes vidět, že pravidelně nastupují za juniory, za chlapy v B-týmu i v A-týmu, zkušenosti s rychlejší a důraznější hrou dnes byli krásně vidět. Díky zaváhání hvězd ze Svítkova v HK se celou zimu budeme vyhřívat na prvním místě v tabulce, díky lepšímu skóre :). Čeká nás zimní příprava, které bude v prosinci trošku odpočinková, ale od ledna se do přípravy opřeme na 200%, určitě se všichni už těší na kopečky pod Vinicí :). Zimní přípravu si letos obohatíme o zimní ligu, do které jsme se přihlásili. Týmu dorostu moc děkuji za celou podzimní část, která byla chvilku hodně náročná, jak pro hráče, tak pro trenéry. Věřím, že se většina věcí pomalu urovnala a do jarní části vlétneme v plné síle a popereme se o co nejlepší umístění v tabulce.“

Branky a asistence: 03:36 Janovský Prokop (Švadlenka Dominik), 05:17 Landsman Mathias (Kupka Tomáš), 19:28 Remač Jakub (Reinberg Jakub), 26:37 Červenka Richard (Mojžíš Jakub), 27:27 Landsman Mathias (Kupka Tomáš), 28:58 Hlaváček Vojtěch (Kupka Tomáš), 41:13 Landsman Mathias (Plecháček Lukáš, Kupka Tomáš)

Sestava: Kazda Jan (Voženílek Vojtěch) – Landsman Mathias, Molavec Marek, Reinberg Jakub, Školník Alexandr, Švadlenka Dominik – Blažek Václav, Červenka Richard, Chýle Jonáš, Doležal Jakub, Hlaváček Vojtěch „A“, Hruška Martin, Janovský Prokop, Kupka Tomáš „C“, Mojžíš Jakub, Plecháček Lukáš, Remač Jakub „A“, Švidrnoch Vojtěch, Závodský Jakub

Fotografie z utkání (autor Jan Kazda):

5.kolo Přeboru mladších žáků (Heřmanův Městec):

Ježci Heřmanův Městec – HBC Pardubice „bílý tým“ 6:4 (2:1,2:3,2:0)

Ježci Heřmanův Městec 6:4 HBC Pardubice - Bílý Tým | Hokejbal.cz

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Pardubice „bílý tým“ 3:0 (1:0,1:0,1:0)

HBC Hradec Králové 1988 3:0 HBC Pardubice - Bílý Tým | Hokejbal.cz

5.kolo Přeboru mladších žáků (Pardubice – Svítkov):

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Pardubice „modrý tým“ 1:3 (1:1,0:2)

HBC Svítkov Stars Pardubice 1:3 HBC Pardubice - Modrý Tým | Hokejbal.cz

HC Jestřábi Přelouč - HBC Pardubice „modrý tým“ 0:4 (0:2,0:2)

HC Jestřábi Přelouč 0:4 HBC Pardubice - Modrý Tým | Hokejbal.cz

HBC Liberec - HBC Pardubice „modrý tým“¨0:8 (0:4,0:4)

HBC Liberec 0:8 HBC Pardubice - Modrý Tým | Hokejbal.cz

Trenér Martin Bulva:   "Do posledního kola přeboru mladších žáků jsme nasadili dva týmy. Bílý tým tvořený převážně hráči přípravky, včetně brankáře odehrál velice slušný turnaj v H. Městci. S domácími Ježky naši hráči drželi krok a bojovali dokonce o body. V sestavě nastoupil dokonce hráč ročníku 2015 a dva hráči ročníku 2014, pro jednoho z nich to byl první zápas v MŽ. V zápase s Piráty jsme branku nedali, trochu nám v tom "hezkém" počasí došla šťáva. Hradci pomohli dva zkušenější hráči. Výborný výkon podal v brance Matěj Ryšavý pro kterého to byl také první turnaj za mladší žáky. Za nás trenéry dnešní akce měla pozitivní dojem a je příslibem dalšího vývoje a herního růstu zúčastněných hráčů. Rozhodně v tomto formátu chceme pokračovat i na jaře."

"Modrý zkušenější tým odehrál své tři zápasy ve Svítkově. Tento tým zde nebyl kompletní, ale přesto se nám podařilo dát dohromady devět útočníků a pět obránců. První zápas jsme sehráli s domácími, kterým chyběl zkušený kapitán. V zápase jsme se ujali celkem rychle vedení. O vyrovnání se hvězdy postaraly během přesilové hry, kdy střela zapadla vedle tyčky jinak výborného Voráčka. Domácí si poté dali vlastní gól. Šance, které jsme měli jsme však nevyužili, až na akci kapitána Lukáše Kmínka. Jednalo se o celkem zajímavý zápas. Nemohu mluvit za soupeře, ale myslím, že těmito zápasy se oba týmy a hráči v nich velmi posouvají. Musím ocenit, že zatím, doufám že to nezakřiknu jsou všechna derby v kategorii MŽ vedena velice korektně s naprostým minimem vyloučených. Oba týmy se navzájem respektují a přesto svému soupeři nic ve hře nedarují. V dalším zápase nás čekala Přelouč, která se poslední turnaje vyznačuje velmi důraznou, ale korektní hrou. Již standardně výborně zachytal Záruba, který odrážel šance Pardubic. Zápas skončil výhrou 4:0 pro náš tým. V posledním zápase nás čekal zlepšující se Liberec. V tomto zápase jsme šli rychle do vedení a postupně jsme jej navyšovali. Liberec hrál i přes vývoj utkání slušně a férově."

"Jediné co stojí o zamyšlení jsou podmínky v kterých hráči této kategorie musí hrát. Hrají sport, který je fyzicky kontaktní a je zde potřebná jistá koordinace pohybu, zručnost a nevíme zda to jde dohromady s tímto počasím. Když si k tomu připočteme brzký začátek turnaje, tak se jedná jistě o neocenitelný zážitek ve stylu WINTER Hokejbal. Musíme ocenit nabídku Svítkova za nabídku ohřátí ve vytápěné budově, před prvním zápasem turnaje. Svazově a regionálně je uváděno, že mládež je prioritou, tak bychom však k tomu měli směřovat i ty podmínky za jakých ty děti hrají. Pomyslnou perličkou však bude "zimní" Kvalifikační turnaj, který se uskuteční dne 3.12.2023 na venkovním hřišti, zde je předpovídána pro celodenní akci teplota okolo minus 3-6 stupňů. Samozřejmě dětem bude zima všem stejně..........!"