Druhý turnaj minipřípravek

Autor: Zdeněk Bittner | 27.03.2019 | Přečteno: 812x
Sdílet: Facebook

Nedělní ráno přivítalo na našem hřišti minipřípravkáře. Protože to byl domácí turnaj, chtěli jsme dát prostor co největšímu počtu našich hráčů včetně úplných nováčků, kteří se teprve seznamují s hokejbalem. Přihlásili jsme proto dva týmy a hráče do nich rozdělili pokud možno rovnoměrně - vedle "zkušenějších" nováčci, vedle "starců" mládí, dokonce se zapojila i naše Justýnka a nevedla si vůbec špatně. Samozřejmě jsme mohli přihlásit jen jeden tým a do něj vybrat pár nejstarších kluků, nebo při dvou týmech složit jeden "silný" a druhý slabší a tím trošku zvýšili svoji šanci na lepší umístění, ale o to podle nás v této kategorii vůbec nejde. Jde spíše o to dát šanci co největšímu počtu hráčů. Jen tím, že se budou zůčastňovat takovýchto turnajů, získají zkušenosti a hokejbalově se otrkají.
Ve hře jsme měli tedy tým modrých (silněší snad jen tím, že měl ve svém středu Mathiase Landsmana, který je herně někde jinde, než zbytek hráčů) a tým bílých. Kluci se snažili a ve většině zápasů hráli to, na co mají. Proti týmům , které spolu hrají již nějaký ten pátek (Svítkov, Heřmaňák) jsme šance moc neměli. Také oproti minulému turnaji posílený hradec byl nad naše síly. Zajímavý byl vzájemný souboj našeho bílého a modrého týmu, který nakonec rozhodl svými pěti góly rozdílový hráč Mathias ve prospěch modrých. Modří nakonec kromě bílých udolali ještě Poličku a Svitavy, bílý tým slavil vítězství pouze s týmem Svitav (i když v nervydrásajícím boji s Chlumcem k překvapivému vítězství neměli daleko).
V celkovém pořadí pak tedy bílý tým obsadil sedmé místo, modrý tým byl pátý. Celkovým vítězem se stal po zásluze tým Svítkova.
pro mě je potěšující jednak to, že do hry se zapojuje hodně hráčů (což doufám přinese své výsledky za pár měsíců) a co jsem mohl sledovat a porovnat s ostatními týmy, máme slibné talenty v brance. Oba naši golmani (jak starší Kuba tak mladší Matěj, pro kterého byl toto úplně první turnaj a občas se tak po gólových smrštích objevily i slzičky v očích) patřili k těm nejlepším golmanům turnaje. A navíc měl náš malý gólman na svém kontě (díky nešikovné práci s hokejkou některých našich borců) asi největší počet odchytaných nájezdů ze všech golmanů - a nutno říci, že si s většinou poradil naprosto bravurně.
Věřím, že si to všichni hráči užili a zahráli si a že si to (i přes porážky, které ke sportu patří ) užili i diváci, kterým i jménem všech hráčů děkuji za podporu.
Děkuji i všem, kteří pomáhali s přípravou před a úklidem po turnaji.


Závěrem snad přehled těch, kteří se statečně prali celý den na hřišti:
Modrý tým:
Kuba Motyčka, Mathias Landsman, Lukáš Plecháček, Jakub Rampír, Justýna Kysilková, Martin Louvar,
Patrik Michal, Samuel Šklíba, Patrik Štěpánek
Bílý tým:
Matěj Adamů, Vojta Švidrnoch, Miloš Kubelka, Samuel Medek, Václav Růžek, Leoš Harman, Tomáš Pajtina, Ondřej Bureš

 

FOTOGALERIE: https://goo.gl/photos/eij8ufCbcfHFHQzAA

Zpět na výpis článků