Mikropřípravka v Polabinách

Autor: Zdeněk Bittner | 18.01.2019 | Přečteno: 691x
Sdílet: Facebook

V neděli pokračovaly boje těch nejmenších (mikropřípravek - věková kategorie 2008 a mladší) turnajem v Polabinách.
Z původně přihlášených 9ti týmů se těsně před začátkem turnaje odhlásil tým Svítkova, takže nakonec spolu bojovalo 8 družstev - po dvou poslalo na hřiště domácí Autosklo, Sršni ze Svitav a Ježci z Heřmaňáku, doplnily je pak týmy z Letohradu a Přelouče. Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin a o půl deváté bylo vhozeno první buly. Bílý tým Autosklářů ve složení Martin Louvar, Patrik Michal, Miloš Kubelka, Ondra Sedláček a Tomáš a Lucka Pajtinovi, se statečně pral s modrým týmem Ježků, černým ze Svitav a Letohradem. Všechny tyto tým byly nad síly našich, ale ani vysoké prohry nesebraly nic z herního nadšení malých bojovníčků a úsměvy na tvářích rodičů. Zejména jediná dívčina Lucka lítala po hřišti jako vítr. Nakonec bílí skončili ve skupině čtvrtí a čekal je čtvrtý tým z druhé skupiny v boji o sedmé místo.
Daleko lépe se ve své skupině dařilo našemu modrému týmu ve složení Kuba Motyčka, Adam Charvát, Jan Hrbáček, Lukáš Plecháček, Patrik Štěpánek a Tomáš Černý. Těm se nakonec podařilo svou skupinu vyhrát a ve finále se postavili naprosto suverénnímu modrému týmu Ježků. Ti nepoznali ani ve finále hořkost porážky a naprosto jednoznačně a po zásluze obsadili první místo v turnaji, našim modrým tedy nakonec patřilo skvělé druhé místo.
V boji o semé místo si to tedy rozdali naši bílí a žlutý tým Sršňů. V nervy drásajícím zápase se nerozhodlo ani v základním čase, ani v prodloužení a tak zatímco ostatní týmy již byly nastoupeny k slavnostnímu vyhlášení, na hřišti se zápas dostal až k penaltovému rozstřelu. V něm se nakonec radoval domácí tým, který tak skončil na sedmém místě.
Děkuji všem hráčům , vzhledem k větrnému a deštivému počasí to neměli vůbec jednoduché a doufám, že to nikdo neodnese nějakou rýmou. Děkuji i všem rodičům všech zůčastněných týmů za fandění a podporu. A děkuji i oběma zapisovatelům, kteří nám v tom počasí málem umrzli. Příště se pokusíme objednat lepší počasí, které bylo asi jedinou kaňkou celého turnaje.
Kluci a Lucko, byli jste super!!!

Zpět na výpis článků