Aneta Kábrtová (MD): Nikdy jsem nehrála proti Olomouci, ale je to na domácí půdě a tak doufám jen ve výhru

Autor: Jana Nekolová | 19.06.2018 | Přečteno: 526x
Sdílet: Facebook

Nikolas Langr: Když začneme hrát aktivně, tak jak to umíme, tak si myslim, že jasně vyhrajeme

V neděli jste si přivezli tři body z Kyjova. Jsi spokojená s průběhem a výsledkem zápasu?

Aneta Kábrtová: Samozřejmě, že jsem spokojená s výhrou a se zápasem, jelikož Kyjov má dobrou obranu a to taky ukázali v první třetině, kdy jsme se nedostali moc ke střelám a taky tomu stav ke konci třetiny vypadal.

Nikolas Langr: Tak ano, kromě 1.třetiny jsme měli celý zápas pod kontrolou. A navíc se nám dařila střelba do branky, což nám nakonec přineslo takhle vysoký výsledek.

Co myslíš, že rozhodlo zápas ve váš prospěch?

Aneta Kábrtová: Rozhodlo to, že jsme víc běhali a chtěli jsme dát góly a s prohrou jsme nechtěli odjed.

Nikolas Langr: Rozhodlo to asi to, že jsme ve druhé třetině začaly běhat a hodně střílet. Soupeř si nevěděl rady a my po dvou brankách jasně korigovali utkání.

V neděli hrajete doma s Olomoucí. Jak vidíš vaše šance na výhru v tomto zápase?

Aneta Kábrtová: Já jsem osobně nikdy nehrála proti Olomouci, takže netuším, jak hrají, ale je to na domácí půdě a tak doufám jen ve výhru.

Nikolas Langr: Myslím, že šance máme veliké, ale nesmíme soupeře podcenit. Když začneme hrát aktivně, tak jak to umíme, tak si myslim, že jasně vyhrajeme.

HBK Kyjov - HBC Autosklo-H.A.K. PCE 1:8 (1:1,0:4,0:3)

Trenér Jiří Doležal: „Tak jako před týdnem, i dnes se Kyjov hlavně v první třetině prezentoval velmi dobrou obrannou hrou a nebezpečnými brejky. My jsme se nemohli dostat do potřebného tempa a i když jsme se dostali do vedení, pořád jsme si nevytvářeli dostatek šancí na zvýšení skóre. A jelikož v obraně jsme soupeři nechávali spoustu času a prostoru, přišel zasloužený trest a dobře hrající Kyjov vyrovnal. O přestávce si naši kritiku hráči vzali k srdci a na soupeře jsme vyrukovali s naprosto odlišnou hrou. Trošku jsme to rozběhali, přidali na důrazu v zakončování a aktivně jsme napadali již v hloubce obranné třetiny Kyjova. Konečně jsme předvedli hru dle našich představ. Po krásných akcích jsme se do konce druhé třetiny dostali do vedení 5:1 a věděli jsme, že povinné tři body jsou na dosah. I ve třetí třetině jsme byli lepší a třemi góly ještě vylepšil skóre Kuba Šimek, ale také jsme již zase trochu polevili v obraně, čehož málem soupeř využil. Jenže Pája Foršt vytáhl z archívu fantastické zákroky a míček už za svá záda nepustil. Nesmírně si ceníme dnešního vítězství se soupeřem, který nás svým výkonem zaujal a má naše sympatie.“

Branky: 3x Šimek, 2x Janeček, Kouba, Langr, Svoboda

Sestava:  Foršt - Deml, Geisler, Habětínek F., Jedlička, Svoboda, Hruška - Šimek, Kouba Janeček, Kábrtová, Licek, Langr, Valenta, Holeka