MD vyhrál na nájezdy nad Kelty i díky dvěma gólům Jakuba Geislera!

Autor: Jana Nekolová | 15.10.2018 | Přečteno: 418x
Sdílet: Facebook

EXTRALIGA MD: SK Kelti 2008 – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:2ss (0:0,0:0,1:1-0:1)

Trenér Milan Váňa: „Na první zápas jarní části soutěže jsme cestovali do Berouna. Všichni jsme měli ještě v paměti náš herně nevydařený zápas z podzimu. Nemocnost a další důvody způsobily, že jsme odjížděli s deseti hráči do pole a doma zůstala značná část opor. Čekal se proto těžký zápas. Tak se také stalo. Soupeř na nás opět vlítl, napadal nás v naší obranné třetině a nezapomenul na svoje osekávání. My jsme se snažili hrát svoji hru, kombinovat, občas se prosadit individuálně, ale nedařilo se. Postupem času jsme také přitvrdili, na obou stranách bylo několik šancí, které však neskončily brankou. Byli jsme o něco lepší, přesto po dvou třetinách byl na světelné tabuli stav 0:0. Za zmínku stojí perfektně sehraná naše přesilovka s častou střelbou, clonění a tečí, která však nepřinesla změnu skóre. V poslední třetině zápas gradoval. Přibylo více osobních soubojů, faulů, nervozity na hřišti a výkřiků a hlasitých komentářů ze strany rodičů soupeře za mantinelem. Rozhodčí si asi uvědomili, kteří jsou domácí a tak vylučovali hlavně na naší straně, kdy některé výroky byly dost diskutabilní. Téměř celá patnáctiminutovka se nesla v duchu hraní v jiném počtu než 5 na 5. Dva z našich nejlepších hráčů dostali „desítku“ a tak v jednom okamžiku byli na naší střídačce jen tři!?! hráči. Proto se v této fázi zápasu různě kombinovalo, obránci zaskočili v útoku a naopak, na plochu šel ten, kdo měl ještě fyzické síly. Naše snaha byla korunována brankou Jakuba Geislera, ale soupeř, díky šťastnému odrazu míčku na hůl volného hráče v přesilovce, brzy vyrovnal. Protože další gól nepadl, přišly na řadu samostatné nájezdy. Kelti ani jeden nedali. U nás byl úspěšný opět Kuba Geisler a tak jsme si odvezli cenné dva body. Poděkování patří celému týmu, i přes občasné chyby a nedostatky, za bojovnost, Radimovi za výkon při zápase a samostatné nájezdy i Honzovi za „dělání dvojky“.