Mladší dorost stihl dva zápasy v jednom dni

Autor: Jiří Doležal | 18.01.2019 | Přečteno: 953x
Sdílet: Facebook

HBC Hostivař - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4 : 3 SN (1:0,1:1,1:2)

Branky : Holman,Strouhal(Perný),Kvapil (Strouhal) 

Jelikož na jaře nám soutěž o pořadí nenabízí možnost konfrontace s TOP týmy mladšího dorostu, musíme se snažit zajistit si herní vytížení jinak. Kromě působení hráčů v béčku mužů v 1.národce ( děkujeme Jirkovi Kubešovi ) se snažíme sehnat i zajímavé soupeře pro přátelská utkání. Jedním z nich byl tento víkend i tým Hostivaře, na jehož hřišti jsme sehráli pro nás důležité utkání. Vzdali jsme se tak zápasu s Ďábly na Palmovce, který za MD odehrál tým starších žáků a rozjeli se do Hostivařské arény.

Že to byla správná volba se nám potvrdilo hned po příjezdu. Domácí se postarali o naprosto regulérní zápas se vším, co k oficiálnímu zápasu patří, takže se nejednalo o žádné tréninkové dostaveníčko.

V úvodu zápasu se ukázalo, jak ještě nejsme sžití s plastovým povrchem a měli jsme velké problémy s rozehrávkou. První minuty nás soupeř zatlačil do obranného pásma a nám se nedařilo se z tohoto sevření dostat. Přihrávky i kolmé pasy tak často kvůli rychlosti povrchu končily na zakázaném uvolnění. Po pár střídáních se však hra již vyrovnala a šance si připravovaly oba týmy. Domácí je však na rozdíl od nás proměnili, a to i díky tomu, že trefovali zařízení a ne tyčky jako my.

 V polovině zápasu jsme tak prohrávali 0:2. Ještě ve druhé třetině jsme však snížili na 1:2, když se v naší první přesilovce prosadil Holman. Od té chvíle jsme převzali iniciativu my a domácí se měli co otáčet. Další dva góly jsme vstřelili v rozmezí 90 vteřin, kdy skóroval nejdříve Strouhal dorážkou do prázdné branky a v naší druhé přesilovce Kvapil dělovkou od modré. Zápas se hrál i nadále v rychlém tempu a když už to vypadalo, že domácí odvolají gólmana, podařilo se jim rozebrat naši obranu a po pěkné kombinaci do prázdné branky vyrovnali na spravedlivou remízu. 

Bohužel v nájezdové loterii jsme neuspěli, a tak pomyslné vítězství v zápase patří domácím.

 Jsme velice rádi, že jsme nabídku na přátelák od Hostivaře dostali. Zápas splnil vše, co jsme od něj očekávali. Po úspěšném vystoupení na Pražském míčku jsme si i tentokrát potvrdili, že můžeme hrát s každým. V posledních zápasech se nám začalo dařit využívat přesilové hry, což nás velice těší. Obranná činnost již je také o sto procent lepší než v prvních zápasech sezóny. Dále však musíme pracovat na koncovce, tam ještě vidím veliké rezervy. Tréninky teď zaměříme výhradně na tuto disciplinu. Jak jsem již zmínil, ceníme si každé možnosti zahrát si se silnějšími týmy, protože jedině tyto zápasy nás udrží v konkurenceschopném stavu.

Chceme jít touto cestou i po zbytek jara. Již teď je na dobré cestě naše účast na mezinárodním turnaji čtyř týmů z Čech a Slovenska. Dále bych ještě rád sehrál aspoň dvě přátelská utkání, ať už s mládežnickými reprezentacemi nebo se špičkovými týmy mladšího dorostu. Jednáme rovněž i o odvetném zápase s Hostivaří, tentokrát v Pardubicích.

 

Ďáblové Praha - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubic 3:5 (1:3,1:2,1:0)

Branky: Kouba, Licek, Janeček, Jedlička a Š.Moravec

Doležal (od 16.Habětínek) - Holman, Bureš, Panchartek, Moravec a Perný, Hruška, Deml, Svoboda, Habětínek, Kábrtová, Kouba, Langr, Jedlička, Janeček a Licek

Vít Kouba:"Byl to jeden z těch lehčích zápasů, proto jsme tam byli i my- starší žáci a kluků z dorostu tam bylo 5. Hned od začátku jsme vedli a vedení jsme si drželi. Góly jsme dostali jen z našich hloupých chyb, proto to skončilo 5:3.Nebylo to ani nějak vyhrocene, ale snažit jsme se museli. Podle me to byl pěkný zápas, i když to nejspíše bylo předem vyhrané."

Pepa Perný stihl jen dvě třetiny zápasu a viděl ho takto: "Věděli jsme, že zápas s Ďábly nebude nějak náročný, proto jsme nechali zahrát většinu starších žáků, zápas nebyl nějak pohledný ani náročný, ale nějaké nedostatky tam u každého hráče určitě byly. V některých pasážích zápasu nás také trošku potrápila koncovka, třeba já tam měl spoustu nevyužitých stoprocentních šancí. Konec zápasu jsme nechali už jen na starších žácích, protože naše lajna dorostu musela odjet na přátelák do Hostivaře, ale žáci to zvládli, takže zápas pro nás dopadl za 3 body."

 

Zpět na výpis článků