MČR MŽ: Hattrick Dominika Tichého uzavřel gólový příděl 2. zápasu s Piráty

Autor: Jana Martinů | 19.12.2018 | Přečteno: 570x
Sdílet: Facebook

MŽ hráli v neděli odpoledne doma s předposledním Hradcem, který na podzim čtyřikrát porazili 3:1, 7:3, 0:6 a 0:10.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 2:0 (1:0,0:0,1:0) a 5:2 (1:1,2:0,2:1)

Michal Křemenák:K prvním zápasům jara jsme doplnili sestavu o přípravkáře. K zápasu jsme přistupovali s respektem a chtěli jsme po klucích opatrnou hru. Hned v úvodu, po vyhrané buly se podařilo klukům vstřelit gól a hned polevit, protože tento zápas v pohodě vyhrajeme. Hradečtí nás zavřeli a nemohoucnost jejich střelců a zákroky našeho gólmana drželi výsledek na naší straně. Ve třetí třetině, stylem, když nevíš co, hoď to na bránu, navýšili kluci vedení a výsledek do konce udrželi.“

Druhý zápas vypadal úplně jinak, Hradečtí se na nás vrhli a než se kluci rozkoukali, prohrávali jsme. Do konce první minuty jsme srovnali a kluci se pomalu dostávali do tempa. Postupem času přidávali na tempu a navyšovali náš náskok. Soupeři se podařilo ve třetí třetině snížit. S rychlou odpovědí přišel Dominik Tichý, který tím zkompletoval hattrick a uzavřel tak gólový příděl na tento zápas. Soupeř v obou zápasech ukazoval, že k nám nepřijel hrát druhé housle a kluci se museli hodně snažit, aby obě vítězství uhráli. Oba zápasy nám daly podmět k zlepšení naší obrané činnosti. Soupeři děkuji za výborně odehrané utkání a přeji mu mnoho zdaru v dalších kláních. Děkujeme fanouškům, za jejich podporu.“

Sestava: Kuryviál Jan – Bareš Ondřej, Hálek Miroslav, Kamaryt Filip, Novák Patrik, Tichý Dominik, Petráš Martin, Kopa Matěj, Koreček Jakub, Motyčka Adam, Kábrt Matěj, Záruba Filip, Kubeník Alex

Michal Křemenák odpovídal pro hokejba-východ:

Zima byla opět docela vlídná, využili jste možnost navštívit hřiště nebo jste se věnovali přípravě v tělocvičnách?„Zimní příprava byla jako každý rok v tělocvičně. Na hřiště jsme s kluky šli až ke konci února.“

Máte pro jarní část soutěže v rukávu nějakého toho žolíka", nebo bude sestava prakticky totožná s tou, co jste nastupovali na podzim?„Sestava bude více méně stejná, jen se více chystáme zapojit kluky, kteří budou končit v přípravce, aby měli lehčí přechod do kategorie mladších žáků.“

Máte nějaký cíl před jarní části sezóny, nebo postavení v tabulce neřešíte?„Kluci se na podzim snažili a patří jim průběžné první místo, což jim samozřejmě přeji. Ale zda chceme být první, o to přeci nejde, důležitější je, aby to kluky bavilo a vytvořili si pevné pouto k hokejbalu. Nemyslím si, že by se mělo v těchto kategoriích honit za body a za každou cenu vyhrávat.“

Soutěž končí v květnu, červen tak zůstává volný. Neprodloužili byste soutěž ještě o jedno kolo a jak vlastně takový měsíc vyplníte?„Jsme předběžně přihlášeni do Prahy na Fair cup, který se má hrát 3 – 5 června. A v jednání je ještě jeden turnaj. Pokud by nám prodloužení zasahovalo do plánovaných akcí, byla by to škoda, pro kluky, vzhledem k možnostem potkat týmy z jiných regionů.“