Mladší žáci nestačili na Letohrad

Autor: Milan Adamovský | 27.03.2019 | Přečteno: 722x
Sdílet: Facebook

Zimní pauza skončila a kluci se těšili na první ostré soutěžní zápasy. Na úvod nás čekal opravdu silný soupeř z Letohradu ,ale i tak jsme chtěli soupeře zaskočit a potrápit ,jako tomu bylo v podzimních zápasech. První zápas „ bohužel pro nás„ rozhodli a zmrazili první dvě střídání ,kdy jsme pokaždé inkasovali a bylo prakticky po zápase a už jsme mohli jen sledovat galapředstavení hostujícího Macháčka, který naše konto celkově zatížil 9 góly a na další přihrál.Zkusili jsme protočit gólmany a i tím nabudit tým k vyšším obrátkám. Nejhorší na tom bylo ,že jsme inkasovali hodně laciné góly po zbytečných individuálních chybách. My jsme se dostali do hry až ve třetí třetině, kdy trenéři chtěli něco vyzkoušet a nabudit tým do druhého zápasu a tak se postupně trefili Michal Svoboda(as.Kábrt) střelou z dálky, zanedlouho zafungovala spolupráce prvního útoku a zacílil Dominik Tichý(as.Petráš) a účet zápasu uzavřela krásná spolupráce Moravce se skórujícím Matějem Kábrtem. 


 Ve druhém zápase jsme hru trochu pozměnili a na hře to bylo znát. Chtěli jsme soupeře zatlačit vyšším a rychlejším napadáním a donutit soupeře k chybám. Hra měla oboustrannou rychlost a spád, kluci bojovali a dřeli ,ale škoda jen opětovných hloupých a laciných chyb ,kterými darujeme soupeři gólové šance a kterými jsme si zkazili dobrý dojem a odváli kvalitní výsledky či šanci na úspěch. Dvě třetiny jsme hráli vyrovnanou partii ,začátek byl výborný a naopak my v prvním střídání rozvlnili síť ,když v pádu se prosadil Dominik Tichý. Krizová byla osmá minuta ,po vyloučení jednoho hráče z každé strany jsme naprosto selhali a obdrželi dva góly v rozmezí 7s !!!!!! po naprosto hrubých chybách a laxnosti. Naštěstí se nám podařilo rychle srovnat Vojtou Moravcem (as.Kábrt). V druhé třetině se dlouho bojovalo převážně o střed hřiště ,až přišla zase osmá minuta ,kdy jsme nedokázali na třikrát vyhodit a po soupeřově nahození dostali laciný gól .Opět jsme měli rychlou odpověď a po dlouhé nahrávce z obr.pásma v podání Martina Petráše a zakončení Dominika Tichého bylo opět vyrovnáno .Utkání podle mne rozhodl gól těsně před druhou pauzou po naší hrubé chybě ,pouhých 30s po vyrovnání ,kdy náš obránce nikým neatakován ,poslal přihrávku tím nejhorším způsobem a to přes brankový prostor ,kde bohužel stál nejlepší hráč soupeře Macháček a mohl se golmana v klidu zeptat kam to chce. Ve třetí třetině jsme nadále zkoušeli vyrovnat a kluci hráli obětavě i vzadu , kdy např.Adam Motyčka chytil střelu, která směřovala do odkryté klece či Míra Hálek lehl do střely či Vojta Kopřiva se několikrát nenechal odtlačit z předbrankového prostoru, atd..situací a kluků bylo více. Ani golman se nenechal zahanbit a tým několikrát výborně podržel ,zvláště poslední dva zákroky byly famózní a naprosto skvělé a sebral soupeři jasné góly a držel šance týmu na úspěch. My zkoušeli všechno možné ,na závěr to zkusili v šesti bez gólmana, ale soupeř pečetil výsledek střelou do prázdné. 

Za první zápas kluky nepochválíme, za druhý již ano. Kluci bojovali,8 přípravkářů(2/3 týmu) se opět neztratilo a podali oproti prvnímu zápasu zlepšený výkon. Možná je dobře ,že tyto prohry přišli hned na úvod .My se musíme z těchto proher hlavně poučit a odrazit se pořádně do jarní sezóny k ještě vyšším výkonům na které kluci rozhodně mají. 


Sestava: 
Kuryviál , Naštický
Kopřiva , Hálek , Svoboda , Bošek
Moravec , Tichý , Záruba , Petráš , Kábrt , Koreček , Motyčka , Oršoš

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 3 : 8 (0:4,0:2,3:2)

Branky: Svoboda(Kábrt),Tichý(Petráš),Kábrt(Moravec)

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 3 : 6 (2:2,1:2,0:2)

Branky: Tichý,Moravec(Kábrt),Tichý(Petráš).

Zpět na výpis článků