Lukáš Vlasák: Ten poslední krok je vždy nejtěžší, my samozřejmě uděláme vše pro to, abychom to v sobotu ukončili!

Autor: Jana Nekolová | 19.06.2018 | Přečteno: 761x
Sdílet: Facebook

A tým má po víkendu mečbol na své straně!

Sobotní první čtvrtfinálový zápas s Kovem si rozhodl necelou minutu před koncem. Věřil si až do poslední vteřiny zápasu, že zápas otočíte na svou stranu a vyhrajete?

Všichni jsme věřili, nenašel by se jediný hráč na střídačce, který by nevěřil. Kdo nevěří, nevyhrává.

Nedělní druhý čtvrtfinálový zápas s Kovem jste kontrolovali od začátku až do konce a zaslouženě ho vyhráli. V čem myslíš, že byl tento zápas jiný? Čím se lišil od toho sobotního, kde jste se střelecky trápili?

Byl odlišný v tom, že jsme proměnili šance, potom už jsme zápas kontrolovali. Jinak ty zápasy byly hodně podobné, soupeř hrál urputný hokejbal, kde do útoku hrozil jen z breakových situací a přesilových her.

Po víkendu máte jako jediní mečbol na své straně. Jak vidíš vaše šance o víkendu na Kladně? Myslíš, že rozhodnete už v sobotu ve třetím zápase?

Ten poslední krok je vždy nejtěžší, my samozřejmě uděláme vše pro to, abychom to v sobotu ukončili.

CCM Extraliga PF ČF1: HBC Autosklo-H.A.K. Pce – TJ KOVO Praha 2:1 (1:0,0:0,1:1), STAV SÉRIE 1:0

Trenér Jiří Mašík: „Sobotní zápas jsme začali dobře, dali jsme na 1:0, ale pak jsme polevili a soupeř vyrovnal hru. Na konci druhé třetiny jsme měli drtivý tlak, ale bohužel jsme nepřidali druhou branku a pak jsme soupeři trošku lacině nabídli přesilovku 5 na 3, kterou využil. Pak ale musím tým pochválit, že jsme v hlavách i na hřišti šli za vítězstvím a to se nakonec podařilo.“

Branky a nahrávky: 4. Förstl (Vlasák, Mašík), 45. Vlasák (Mašík, Urbanec) – 34. Bravenec (Bydžovský, Franěk)

Sestava: Stárek (Chmelík) – Urbanec, Filip, Kosina, Krejčí, Novotný, Vlasák, Mašík, Kvapil – Bílý (C), Březina, Česák, Förstl, Gabriel, Kasal, Kubeš, Skřivánek, Urbanec, Moravec, Merta, Urban

Hodnocení trenéra domácího týmu Jirky Mašíka po prvním vítězném čtvrtfinálovém zápase, který domácí Autoskláři vyhráli 2:1, brankou v závěru celého utkání (video: J.Kubeš, otázky: MB):

Sérii rozhovorů po prvním hracím dnu zakončil střelec rozhodující branky Lukáš Vlasák (video: J.Kubeš, otázky: MB):

Druhý rozhovor po vítězném utkání absolvoval strážce domácí svatyně David Stárek, jak on viděl utkání ze svého pohledu a jaký má názor na vyrovnávací branku soupeře? (video: J. Kubeš, otázky: MB):

Fotografie z utkání (autor Josef Česák):

Fotografie z utkání (autor Andrea Jirásková):

CCM Extraliga PF ČF2: HBC Autosklo-H.A.K. Pce - TJ KOVO Praha 4:1 (1:0,3:0,0:1), STAV SÉRIE 2:0

Trenér Jiří Mašík: „V neděli jsme od začátku byli ještě hladovější a diktovali tempo hry. Po první třetině jsme vedli pouze 1:0, ale myslím, že jsme měli daleko víc ze hry. Na to jsme navázali i ve druhé třetině a přidali i tři branky. V poslední části jsme nasadili i 4. pětku mladíků. Bohužel byla trošku rozkouskovaná vyloučeními, ale i tak jsme zápas dovedli do vítězného konce a získali druhý bod v sérii. Vedeme dva nula, ale víme, že na Kladně, kde budeme hrát třetí zápas nás nečeká nic jednoduchého, protože Kovo bojovalo a ukázalo, že výsledky v sezóně nebyli náhodné.“

Branky a nahrávky: 13. Gabriel (Skřivánek), 21. Filip (Bílý), 23. Bílý (Filip), 24. Vlasák (Česák) – 37. Winter (Ruda, Košely)

Sestava: Stárek (Chmelík) – Mašík, Vlasák, Filip, Krejčí, Kosina, Novotný, Bucek, Kvapil, Urbanec, Bílý, Förstl, Březina, Kubeš, Česák, Merta, Urban, Gabriel, Skřivánek, Kasal, Moravec