Nejužitečnější hráč CCM Extraligy David Stárek: Je to krásný pocit

Autor: Jana Martinů | 18.01.2019 | Přečteno: 1608x
Sdílet: Facebook

Na webu www.hokejbal.cz vyšel rozhovor Jakuba Vaise s brankářem Davidem Stárkem, který přinášíme v nezměněné podobě.

Pardubice slaví od včerejšího dne svůj premiérový mistrovský titul, na kterém má velký podíl brankář David Stárek. Ten byl zvolen nejužitečnějším hráčem celého play-off CCM Extraligy hokejbalu a lze říct, že zcela zaslouženě. V pardubickém týmu měl totiž muž s maskou a číslem 30 na zádech výraznou roli a ve finále deptal kladenské střelce, kterým povolil ve dvou duelech na Kladně jen tři trefy.

Jak náročné bylo poslední finálové utkání?
Bylo to nejnáročnější ze všech zápasů proti Kladnu. V první třetině jsme se ujali trochu nečekaného vedení o dvě branky, pak už to bylo dobývání branky. V prodloužení jsme chtěli zkusit rozhodnout hned na začátku. Trenér to stáhl na dvě lajny, dostali jsme Kladno pod tlak a dotlačili to tam.

Dají se vůbec popsat převládající pocity?
Jsme obrovsky šťastní, že se to povedlo. Spousta hráčů na ten titul čekalo hodně dlouho, stejně tak trenér Mašík. Tohle je takové zadostiučinění a vrchol roční práce.

Stejně jako ve třetím, tak i ve čtvrtém utkání mělo Kladno herně navrch. Jaké bylo čelit tolika šancím?
Šancí mělo Kladno hodně, ale od toho jsem v brance, abych tým podržel. Play-off mi vyšlo docela solidně. Rozhodují malinké detaily a štěstíčko, které stálo na naší straně. Je to hezký pocit a teď si to pořádně užijeme při oslavách.

Bude některý zákrok, který vám zůstane v paměti?
(krátce přemýšlí) Těch zákroků je hodně, ale asi nejvíc mi v paměti uvízl zákrok ze čtvrtého finále, kdy jsem při něm zlomil hokejku. To jsem si říkal, jestli to není nějaké znamení a zamýšlel jsem se nad tím.

Stal jste se nejužitečnějším hráčem play-off CCM Extraligy. Co to pro vás znamená?
Je to krásný pocit. Já jsem se k hokejbalu vrátil po skoro dvouleté pauze a díky Honzovi Bílému jsem se dostal do Pardubic. Teď jsem za ten návrat hodně rád. Mě se chytá výborně, když o něco jde, což v play-off je v každém zápase. Mám takové zápasy hodně rád a užívám si to.

Všechny série ve vyřazovacích bojích jste vyhráli 3:1, měli všechny série kromě výsledku ještě něco společného?
Naše chuť vítězit byla stejná, ale jinak byla každá série úplně jiná. Proti Ústí i Mostu jsme to byli my, kdo svého soupeře přehrával. Ve finále to bylo Kladno, kdo nás přehrál, ale my jsme to prostě ubojovali a můžeme slavit titul!

http://www.hokejbal.cz/extraliga/clanky/nejuzitecnejsi-hrac-ccm-extraligy-david-starek-je-to-krasny-pocit_id-3912.html 

Zpět na výpis článků