Ondřej Březina: Sobotní postup byl pro nás odměnou za práci odvedenou v celé sérii!

Autor: Jana Nekolová | 18.01.2019 | Přečteno: 603x
Sdílet: Facebook

V sobotu jste na Kladně, kde má Kovo domácí hřiště, neponechali nic náhodě a v nejkratší možné době ukončili čtvrtfinálovou sérii. Věřil si, že sérii rozhodnete už v sobotu?

Všichni jsme jeli k třetímu utkání s Kovem na Kladno s tím, že to bude poslední utkání v této sérii. Nemyslím si, že by si někdo připustil něco jiného. Od začátku až do konce jsme si společně šli za svým a každý jeden hráč odvedl pro tým své maximum. Takže ano, jako všichni ostatní jsem pevně věřil.

Už po dvou a půl minutách jste vedli 1:0 díky Lukáši Vlasákovi a ke konci druhé třetiny si ještě navýšil skóre druhým gólem. V poslední třetině jste pak ještě přidali další dvě branky od Pavla Kubeše a Petra Urbana. Co myslíš, že rozhodlo zápas ve váš prospěch?   

Zápas jsme rozhodli my, naším přístupem, přípravou a hrou. Těžko bych hledal nějaký konkrétní zlomový okamžik. Sobotní postup byl pro nás odměnou za práci odvedenou v celé sérii

Jako jediný tým jste v nejkratší možné době ukončili čtvrtfinálovou sérii a postoupili do semifinále. Na svého soupeře si však musíte počkat až do středy. Koho by si chtěl do semifinále? Kdo by byl pro Vás nejpřijatelnějším soupeřem?  

Sám nedokáži říci, koho bych si do semifinálové série vybral. Je to více než ošemetné. Naopak my vyhovuje, že je to zcela mimo náš dosah. Ať na nás vyjde kdokoliv, pokud nám vydrží zdraví, chuť, společný cíl, vůle a přidá se trochu štěstí, dokážeme postoupit dál. Osobně věřím, že tým, jehož jsem hrdě součástí neměl možnost v dosavadním průběhu playoff předvést co vněm je. Určitě přijdou okamžiky, kdy nám poteče do bot a je jedno s jakým soupeřem. Pak bude jen na nás, jak s tím naložíme a o tom je playoff. Dovolím si citovat pana Kadlece z UHK dobrého vojáka nepoznáš v době míru. A nás ty těžké boje teprve čekají.

CCM Extraliga PF ČF3: TJ KOVO Praha  - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 0:4 (0:1,0:1,0:2), STAV SÉRIE 0:3, POSTUP DO SEMIFINÁLE!!!

Trenér Jiří Mašík: „Musím Tým pochválit, protože v sobotu kluci šlapali super. Už od rozcvičky jsme měli dobrý pocit. Do zápasu jsme šli koncentrovaný a perfektně nahecovaný. V pátek se navíc Pájovi Kubešovi narodila Viktorka a to ještě umocnilo tu atmosféru. I se nám podařilo dát brzy gól a to nás ještě víc nakoplo. Myslím, že jsme si od začátku šli pro ten postupový bod a ten zápas po většinu času kontrolovali. Když už mělo Kovo šanci, tak nás podržel David v bráně a jako bonus vychytal čisté konto. Jsme rádi, že jsme postoupili a budeme se připravovat na semifinále. Ještě nevíme soupeře, to se dozvíme až ve středu večer.“

Branky a nahrávky: 3. Vlasák (Urbanec), 28. Březina (Filip, Kubeš), 35. Kubeš, 41. Urban

Sestava: Stárek (Chmelík) – Vlasák, Novotný, Filip, Krejčí, Kosina, Urban – Urbanec, Bílý, Föstr, Březina, Kubeš, Česák, Merla, Kasal, Skřivánek

Fotografie z utkání (autor Josef Česák):

http://pepacesak.rajce.idnes.cz/Kovo_Praha_x_Pardubice_8.4.2017_Muzi_A_Play-off/

Autosklo postoupilo do semifinále a udělalo další krok za obhajobou titulu

http://www.hokejbal.cz/extraliga/clanky/autosklo-postoupilo-do-semifinale-a-udelalo-dalsi-krok-za-obhajobou-titulu_id-4512.html

Zpět na výpis článků