Pardubice chtějí zkompletovat sbírku medailí a slavit titul: Stříbro nás neuspokojí!

Autor: Jana Martinů | 27.03.2019 | Přečteno: 1224x
Sdílet: Facebook

Na webu www.hokejbal.cz vyšel rozhovor Davida Halbrštáta s Lukášem Vlasákem, který přinášíme v nezměněné podobě.

V Pardubicích je cítit touha po získání vysněného titulu. Nejprve vyřadily Ústí nad Labem a v semifinále ukončily potřetí v řadě play off Mostu. V cestě za nejvyšší příčkou CCM Extraligy jim stejně jako před dvěma lety stojí kladenský Alpiq. Podle hráčů samotných je největší sílou týmu kolektiv, který je znovu o něco víc zkušenější.

Pardubice se probojovaly do finále extraligy hokejbalu podruhé v historii. Před dvěma lety se střetly také s Kladnem a bohužel pro ně nevyhrály v sérii ani zápas. V letošní sezóně skončily po základní části druzí a finálová série tedy začne na východě Čech. Potřetí v řadě získají hráči Autoskla cenný kov, oni však chtějí zkompletovat sbírku a slavit mistrovský titul: „Na všech je vidět, že se stříbrem se spokojit nechceme," zdůrazňuje pardubický univerzál Lukáš Vlasák.

Pardubice mají široký kádr a skloubily mládí se zkušenostmi. „Naše největší síla je v kolektivu, všichni táhneme za jeden provaz a to se odráží i na hřišti. Myslím, že když zlepšíme zakončení, tak moc slabin nemáme," tvrdí Vlasák. V duelech v Mostě využívaly hru na čtyři útoky, a tak měli klíčový hráči v důležitých situacích více sil než soupeř. Tuto výhodu mohou Pardubice využít i v zápase(ch) na velké ploše kladenské zimního stadionu.

Dvě hlavní opory týmu v letošním play-off mají skvělou formu

Nejproduktivnějším hráčem Pardubic a zároveň i dosavadního průběhu play off CCM Extraligy je s jedenácti body Honza Bílý. Potvrzuje, že patří k nejlepším hráčům v naší soutěži a je hlavním tahounem Pardubic v cestě za vysněným titulem.

David Stárek odchytal všech osm zápasů svého týmu a dvakrát vychytal čisté konto. Pardubice v něm našly jistotu v bráně, dávají mu prostor a on se odvděčuje skvělými výkony. Poprvé tak mají Pardubice stabilní jedničku ve vyřazovací části. „David nás v play off drží. Potkal se s výbornou formou a asi zaslouženě ho odchytal zatím celé," pochvaluje výkony pardubické jedničky Vlasák.

Cesta do finále byla zdánlivě jednoduchá. Z šesti vyhraných zápasů jich bylo pět pouze o gól

Čtvrtfinále:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - Elba DDM Ústí nad Labem 3:1 (3:2, 3:0, 3:4ss, 4:3)

Ve čtvrtfinále Pardubice narazily na sedmý celek po základní části a tím byla Ústecká Elba. V závěru prvního zápasu Ústí mocně dotahovalo náskok soupeře, ale Pardubičtí si výsledné skóre pohlídali. Ve druhém utkání Stárek vychytal nulu a velkou měrou přispěl k tomu, že se série přesouvala na sever Čech za stavu 2:0 na zápasy. První mečbol Pardubice neproměnily, když prohrály na nájezdy. Druhý venkovní zápas už vyhrály, postupovou branku vstřelil Urbanec a Východočeši mohli slavit postup do semifinále.

Semifinále:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC Kovodemont Most 3:1 (2:1ss, 1:4, 1:0p, 2:1)

Semifinálovým soupeřem Pardubic byl Most. Oba týmy se potkaly v play-off v posledních dvou sezónách a pokaždé Pardubice postoupily 3:2 na zápasy. V prvním utkání vyhrály Pardubice se štěstím na nájezdy, ale ve druhém ztratily domácí zápas a zdálo se, že Most konečně našel recept na svého soka. Klíčový moment v sérii nastal ve třetím utkání. Po základní hrací době, ve které branka nepadla, vystřelil Pardubicím vítězství ve druhé minutě prodloužení Bílý. Ve čtvrtém duelu se zúročila hra Pardubic na čtyři útoky a v závěru střetnutí si pohlídaly jednogólový náskok.

http://www.hokejbal.cz/extraliga/clanky/pardubice-chteji-zkompletovat-sbirku-medaili-a-slavit-titul-stribro-nas-neuspokoji_id-3850.html

Zpět na výpis článků