Trenér Jiří Mašík hodnotí podzimní část sezony A týmu!

Autor: Jana Nekolová | 27.03.2019 | Přečteno: 806x
Sdílet: Facebook

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (4. místo po podzimní části sezony)

Autoskláři skončili podzimní část soutěže na čtvrtém místě v tabulce s 12 odehranými zápasy, ve kterých si připsali šest výher, jednu remízu a pět proher, díky čemuž zakončili podzimní část soutěže s celkovým počtem 19 bodů na svém kontě. V třicítce nejlepších hráčů mají na čtrnáctém místě s osmi góly Josefa Česáka a s pěti góly na osmnáctém místě Ondřeje Březinu. Jejich gólman Pavel Foršt je na páté příčce mezi gólmany.

Jak hodnotíš podzimní část sezóny?

Podzimní část hodnotím spíše průměrně. Co se týká výsledků i herního projevu. Výsledkově se držíme ve středu tabulky, ještě týmy dohrávají zápasy, tak uvidíme, kde nakonec přezimujeme. Herně jsme měli takové výkyvy. Začali jsme 2 výhry, pak 4 prohry, pak 4 výhry a nakonec 2 prohry. Ale podepsalo se na tom několik věcí. Za prvé a asi hlavní je, že nám po loňské sezóně skončilo 8 hráčů a nahrazovali jsme je mladíky a kluky z B týmu. Mladíci se snažili, byli poctivý v přípravě, ale přeci jen chvilku trvá, než se zapracují do toho systému. Navíc se nám na celou podzimní část zranil zkušený Petr Urban a měli jsme problémy s centry, kteří hrají dozadu. Takže jsme tam učili jiné hráče a i to se na souhře promítne. Další z věcí je, že jsme prakticky za celý podzim nebyli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě. Zranění, nemoci, pracovní vytížení i jiné se na tom taky podepsali. A také nikdo nedokázal pravidelně bodovat. Kanadské bodování vede 20tiletý Pepa Česák, který má 12 bodů, za ním je s 11 body Ondřej Březina a pak už tam je velký odstup. Při absenci Honzy Bílého a Pavla Kubeše to na sebe musí vzít další hráči. Jeden z problémů byli i přesilovky. Tím, že se pořád rotovala sestava, tak jsme je nemohli pořádně nacvičit a nedávali jsme z nich branky. A vrcholilo to tréninky, kdy jsme se ke konci podzimu moc nescházeli - vysoké školy, pracovní vytížení, nemoci a zranění. I to přispělo k těm dvěma prohrám, když se ve čtvrtek nesejdeme na tréninku, tak se nemůžeme na soupeře připravit. Taky nám chybí hráči v nejproduktivnějším věku 25 - 30 let. Takové máme v týmu pouze tři. Paradox byl, i že se nám zranili oba brankáři a navíc dlouhodobě. Naštěstí se velmi dobře chytil 16tiletý Pavel Foršt a odchytal posledních 6 zápasů sám. A věřím, že k tomu i přispělo to, že jsem na střídačce sám. Robert Koch byl celý podzim pracovně mimo republiku a nepodařilo se nám sehnat ani vedoucího. A sám cítím, že to není dobře. Na konec podzimu mi pomáhal jako hrající asistent Petr Filip, což byl přínos a 2x na střídačce vypomohli Honza Bílý a Pavel Kubeš, ale i tohle je další téma k řešení. Jak říkám, nevypadá to úplně zle, ale na jarní část se musíme připravit o hodně lépe. Věřím, že se tým dá dohromady, budeme na kluky tlačit, aby na sobě víc pracovali individuálně - hlavně vysokoškoláci, kteří absolvují pouze jeden společný trénink týdně a pokud na sobě nepracují sami, tak se to po čase promítne do jejich výkonů. Věřím, že mladší kluci získali nějaké zkušenosti a vše dohromady si sedne. Několikrát se stalo, že třetí pětka měla průměr 19 let. Na druhou stranu je to příslib do budoucna, pokud tady ty hráči vydrží.

Jak bude probíhat vaše zimní příprava? 

Příprava bude probíhat standardně 3 - 4x týdně - tělocvična, atletický tunel, bazén, posilování. Budu chtít, ale aby hráči na sobě pracovali už cca od půlky prosince - tím že jsme letos skončili už 19. listopadu, tak ta přestávka by byla dlouhá. Možná budeme chodit i v neděli do tělocvičny, abychom z toho úplně nevypadli. Byl jsem trošku nespokojený s fyzickou připraveností některých hráčů a to se musí změnit. Koncem ledna jedeme opět na čtyřdenní soustředění do Pustých Žibřidovic, věřím, že pojedeme v co největším počtu. Letos se k nám připojí i starší a mladší dorost, takže to už bude velká skupina a máme další možnosti přípravy.

Na čem chcete přes zimu nejvíce zapracovat? 

Pracovat budeme přibližně na stejných věcech. Rychlost, výbušnost a víc se zaměříme na sílu nohou i horní části těla. Máme hodně subtilní hráče a prohráváme dost osobních soubojů. Na tom musíme pracovat.

Jaký je tvůj cíl pro jarní část sezóny? 

Rádi bychom skončili do 4. místa po základní části, i když tam bude určitě velká tlačenice. Trošku musíme asi naše cíle přehodnotit, ale semifinále musí být minimální cíl. Bude i záležet, jak se dá tým do kupy.

Zpět na výpis článků