V semifinále nám uškodil rychlý gól, ale ukázala se síla týmu, říká Jiří Mašík

Autor: Jana Martinů | 27.03.2019 | Přečteno: 792x
Sdílet: Facebook

Na webu www.hokejbal.cz vyšel rozhovor Jakuba Vaise s trenérem Jiřím Mašíkem, který přinášíme v nezměněné podobě.

Pardubičtí hokejbalisté po zisku titulu slaví i vítězství v Českém poháru 2016, který se hrál v Českých Budějovicích. Pardubice suverénně ovládly základní skupinu a úspěšně prošly i play-off, i když v semifinále bylo Autosklo jen pár minut od vyřazení. Jenže tým trenéra Mašíka se dokázal zvednout a ještě utkání otočit. 

Jak hodnotíte vystoupení na turnaji?
Vyhráli jsme náš poslední zápas a hodnocení je pozitivní. Podle složení soupeřů by se mohlo zdát, že to bylo jednoduché, ale především v zápasech play-off jsme si sáhli do rezerv a museli zamakat. Musím smeknout před Jindřichovým Hradcem i Prachaticemi, oba soupeři hrály výborně.

Po zisku extraligového titulu jste o double mluvil trochu neurčitě, jaký byl tedy cíl pro turnaj?
Po titulu jsme týden vypustili, slavili jsme a měli jsme i určité společenské povinnosti, takže jsme si od hokejbalu úplně odpočinuli a v týdnu jsme se jednou sešli na hřišti, abychom si to trochu znovu osahali. Jeli jsme si to užít, ale i s cílem vyhrát, protože jsme věděli, že na nás bude upřená pozornost a chtěli jsme odehrát turnaj, kde nás bude hokejbal bavit, a neuděláme ostudu.

Skupina vám vyšla parádně, v play-off už to ale bylo o něčem jiném, souhlasíte?
Ve skupině jsme měli chuť, dali rychlé branky. Finálový den už byl o něčem jiném. Ráno Budějovice, které nehrály špatně, ale pak trápení s dalšími dvěma soupeři. Jindřichův Hradec v semifinále hrál velice dobře a po našich individuálních chybách jsme je pustili do vedení 4:1. Musím smeknout před týmem, který se dokázal semknout a když jsem se rozhlédl po té střídačce, tak jsem na klucích viděl, že to chtějí otočit a věřil jsem, že to dokážeme. To bylo to hlavní. Ve finále nás čekal statečný soupeř, který se snažil využívat brejků.

V semifinále jste byli kousek od vyřazení, co v tom zápase rozhodovalo?
Nám možná paradoxně trochu uškodil rychlý gól hned po minutě zápasu, pak jsme měli ještě další tlak. Bylo to, jako kdybychom si řekli, že to půjde samo a polevili jsme. Olymp hrál na brejky, tři jim vyšly a my se nemohli dostat do hry. Hráli dobře, bojovali a odehráli výborný zápas.

Ukázala se opět vnitřní síla týmu, dá se to nějak pojmenovat?
Tohle je přesně ta věc, co nás provází celou sezónu. To sebevědomí je obrovské, ale my to nezabalíme ani za stavu 4:1. Kluci se hecovali a povzbuzovali. Dokázali jsme to otočit a v nájezdech otočili.

Ve finále jste hráli se soupeřem, který hraje o dvě soutěže níž. Jaký to byl zápas?
V tomhle je Český pohár krásný, že se do finále mohou dostat i tyto týmy. Pro ně je to obrovská motivace vytáhnout se na mistra extraligy. Oni neměli co ztratit a bojovali. Měli i hodně hráčů a snažili se hrát na brejky, což byla pro ně cesta.

Jak budou vypadat oslavy vítězství?
Chceme si to užít, ale celou tu radost nám kalí tragická událost, když v noci ze soboty na neděli zemřela při autonehodě jedna z hráček našeho týmu Eliška Přívratská. Kousek tohoto vítězství bychom rádi věnovali jí. Hodně nás to zasáhlo. Oslava tedy teď žádná nebude, ale v létě se nejspíše sejdeme a ještě oslavíme celou sezónu.

Hodně s pohárem slavil Miloš Kamaryt. Je pravda, že se rozhodl ukončit kariéru?
Ano, pro Miloše Kamaryta to byl ve finále poslední zápas v našem dresu, jelikož se rozhodl skončit. Z jeho strany to bylo trochu emotivní, což chápu a přejeme mu hodně štěstí mimo hokejbalové mantinely. Kromě Miloše u nás končí i Tomáš Jiřík, který se vrací zpět do Hradce. Jemu musíme také poděkovat, za to jak se předvedl a pomohl nám k zisku double.

http://www.hokejbal.cz/cesky-pohar/clanky/v-semifinale-nam-uskodil-rychly-gol-ale-ukazala-se-sila-tymu-rika-jiri-masik_id-3960.html

Zpět na výpis článků