2.národní liga: Úspěšný start

Autor: Michal Křemenák | 15.10.2018 | Přečteno: 780x
Sdílet: Facebook

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B    TJ Lokomotiva Česká Třebová B  6:0 (2:0,2:0,2:0)

V sobotu na našem hřišti v Polabinách jsme v rámci 2.NHbL přivítali Kohouty z České Třebové.

V klubu jsme si dali jasný cíl, začleňovat do mužských kategorií dorostence a tento zápas nebyl výjimkou. Hned pětice mladíků ze staršího a mladšího dorostu dostala v tomto utkání šanci a proto i náš úvod byl trochu nervózní. Cíl byl jasný, od úvodu určovat tempo a nepustit soupeře do gólových šancí. Kluci se postupně otrkávali a přidávali si na jistotě, což vyústilo v první gól. Přišlo uklidnění a zápas přecházel pod naší plnou kontrolu. Do konce první třetiny jsme přidali druhou uklidňující branku.

Do úvodu druhé třetiny vstoupil soupeř aktivněji, ale nedokázal ze svého tlaku nic vytěžit. Pak následovala série přesilových her na jedné i druhé straně, která ubrala zápasu na tempu a soupeři ubrala síly. Nám se do konce druhé třetiny podařilo navýšit skóre o další dva góly.

Na začátku třetí třetiny se nám podařilo proměnit přesilovou hru a dostat tak zápas plně pod kontrolu, a když v oslabení vyhozený míček doběhl Standa Korel a zkompletoval hattrick, nebylo o co hrát.

Na konci zápasu jsme si trochu zkomplikovali situaci dvěma zbytečnými vyloučeními. Zkušené mládí a skvěle chytající Paleček vše zlikvidovali a my mohli slavit první vítězství bez vstřeleného gólu. Všem hráčům a hlavně dorostencům chci poděkovat za skvělý výkon v tomto zápase.