B tým doma porazil Svitavy! C tým si přivezl výhru v nájezdech z Prachovic!

Autor: Jana Nekolová | 19.08.2018 | Přečteno: 417x
Sdílet: Facebook

V sobotu jste doma vyhráli nad Svitavami 3:0. Proč myslíš, že jste vyhráli a v čem jste byli lepší než soupeř?

Jakub Merta: „Většinu zápasu se hra odehrávala na polovině soupeře, ten ale velmi dobře bránil, dával nám málo prostoru a prezentoval se velmi bojovnou hrou.“

Co myslíš, že bylo hlavním momentem, který rozhodl celý zápas?

Jakub Merta: „Myslím, že rozhodly přesilové hry. My jsme své možnosti využili. Oproti tomu soupeř měl 2x v zápase přesilovku pět proti třem a ani jednu z těchto možností nevyužil.“

V sobotu odpoledne Vás čeká derby ve Svítkově. Jak vidíš vaše šance na zisk bodů v tomto zápase?

Jakub Merta: „Záleží, v jakém složení náš soupeř nastoupí, ale i tak by pro nás cokoliv jiného než tři body mělo být zklamáním.“

2.LIGA: HBC Autosklo-H.A.K. Pce B – 1.HBC Svitavy 3:0 (0:0,2:0,1:0)

Jan Barva:  „Většina utkání se odehrávala na polovině soupeře, ale moc vyložených šancí jsme si vypracovat nedokázali. Hráči ze Svitav hrozili hlavně z brejků, s kterými si naštěstí naši obránci a Třináctý v brance vždy poradili. Opět se nám dařilo v přesilových hrách, ve kterých jsme zápas v podstatě rozhodli."

Branky: Merta, Richter, Förstl

Sestava: Třináctý - Podařil, Kamaryt, Kosina, Förstl, Panchartek - Korel, Barva, Veselík, Skřivánek, Petric, Merta, Jirák, Kosař, Richter

KHbL: SK Prachovice - HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 4:5ss (1:1,2:1,1:2-0:1)

Petr Špaček:„V neděli jsme si sebevědomě nakráčeli na hřiště domácích Prachovic, kde jsme očekávali zisk tří bodů. Tuto myšlenku snadných bodů podpořil hned v 35 vteřině zápasu Korel, svou první brankou. Naši hráči tak nabyli dojmu, že utkání je již vyhrané a není třeba vyvíjet další aktivitu. Soupeř se nás ale "překvapivě" nezalekl a ihned začal s okupováním našeho pásma a soustavným pohybem nás uváděl v šílenství, z čehož brzy vyplynula vyrovnávací branka. V podobném duchu se nesla velká část utkání. Běhavé Prachovice nás zahnali do pásma, kde se snažili vyběhat z nás duši, zatím co my jsme se dostávali do sporadických a bezzubých protiútoků. Do vedení šli Prachovice po šťastné střele, který podivně zaplápolala a skončila v síti. Z nabídnuté přesilovky naštěstí záhy vyrovnával Jirák. Na herní projev to ale stále nemělo valný vliv a tak se opakovalo na hřišti pořád to samé, z čehož domácí vymačkali další gól. Ve třetím dějství jsme definitivně propadli v 35. minutě, kdy nejprve náš gólman zlikvidoval akci 2 na nikoho, ale v pokračující akci, která se mezitím změnila na "tři na nikoho", už domácí nezaváhali - 4:2. Zdálo se, že osud zápasu je zpečetěn. Naštěstí naši kluci konečně prozřeli a začali hrát. Rázem se hra usídlila v obraném pásmu Prachovic s řadou našich šancí. Když pak domácí šli do čtyř, udeřil opět Jirák a vykřesal jiskru naděje. Minutu před koncem jsme si vzali oddechový čas a zkusili to v šesti hráčích, po závaru před brankou dokázal míček pod víko zavěsit Standa Korel. Do konce hrací doby zbývala pouhá půl minuta, i přesto jsme ještě dokázali zahrozit, ale v klíčový moment Jirák promáchl a tak se zápas přesunul do nájezdů. Jediným úspěšným exekutorem při nájezdovém rozstřelu byl Radek Bureš a tak druhý bod putoval, zaplať pán bůh, na naše konto. Vzhledem k průběhu zápasu by všechny body zasloužili spíš domácí, hráli po většinu zápasu aktivněji, dvakrát trefili tyč, ale v posledních 7-8 minutách se ukázala skrytá síla našeho týmu a zvrat se nám podařil. Máme v nohách těžký zápas a další obrovské ponaučení, že samo se to nevyhraje, ani když jste první v tabulce. Další víkend naší formu prověří Delta!“

Branky: 1. Korel (Jirák, Král). 25, Jirák (Král, Korel), 40. Jirák (Korel, Bureš), 45. Korel (Jirák), roz. nájezd Bureš

Sestava: Špaček (Škoda) - Kaša, Kopáč, Svoboda, Kubík - Korel, Jirák, Král - Choutka, Bureš, Novák - Matějovský, Loukota, Lankašová