B tým ztratil dobře rozjetý zápas! C tým vybojoval souboj o druhé místo v tabulce!

Autor: Jana Nekolová | 19.08.2018 | Přečteno: 437x
Sdílet: Facebook

2.LIGA: HbC Chlumec nad Cidlinou - HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 4:3 (0:0,1:3,3:0)

Jan Barva: „Můžeme být spokojeni s herním projevem v první a druhé třetině. Ve třetí třetině se projevil klasický faktor Chlumce, který nás rozhodil a zápas jsme ztratili. Pozitivem z naší strany je využívání přesilových her a velký počet střel, kterým jsme zasypali domácího brankáře."

Branky: Bílý 2x, Jirák

Sestava: Třináctý - Kendík, Barva, Kamaryt, Podařil - Korel, Šimek, Veselík, Merta, Skřivánek, Bílý, Kosař, Jirák

KHbL: Ježci Heřmanův Městec - HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 6:9 (1:3,1:3,4:3)

Petr Špaček: „V neděli se v Heřmanově Městci sehrál souboj o 2. místo KHBL. Utkání pro nás nezačalo dobře, domácí Ježci šli hned v 2. minutě do vedení, naštěstí jsme byli od začátku aktivnější a za nedlouho vyrovnal Král střelou z mezikruží. Do konce třetiny se strefili ještě Kaša a Zelinka - 1:3. Pak už byl zápas v naší režii, a drželi jsme si po celou dobu zápas bezpečný odstup. V druhé třetině jsme přidali další tři branky a soupeř pouze jedinou. V polovině utkání domácí vystřídali brankáře, ale nebylo jim to moc platné a po dvou třetinách tak na tabuli svítilo skóre 2:6. V třetí části se nám povedlo ubránit oslabení 5 na 3 a následně hned další oslabení a to nás hodně nakoplo. Když se pak do střely v 38. minutě opřel Kaša a poslal nás do pětibrankového vedení, začali jsme slavit vítězství. To se ale ukázalo jako velká chyba, zkušený tým Ježků totiž nesložil zbraně a po půl minutě snižoval. Následně dokázal v časovém úseku necelých dvou minut vstřelit další tři branky, které vyústili z naší vítězné nálady. Do konce zbývalo něco kolem minuty a půl a domácí tak sáhli k power-play, jejich úporný tlak se nám, ale podařilo ustát a do prázdné branky pojišťoval vedení Bureš v čase 44:37. Finální zápis do listiny střelců si však ještě stihl přivlastnit 3 vteřiny před koncem Choutka. Předvedli jsme skvělý herní výkon a soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali, kromě branek jsme měli několik dalších velkých šancí.  Největší kaňkou na našem výkonu jsou ty prokleté 2 minuty v závěru, kdy jsme hodně polevili v koncentraci a málem se nám to vymstilo. Dobrou práci odvedl i náš gólman Škoda, který zlikvidoval řadu nebezpečných situací v brankovišti. Bohužel zápas nedohrál kvůli vážnému zranění kotníku Honza Šváb, snad bude brzy v pořádku, držíme mu palce.“

Branky: 4. a 23. Král (1x Podařil),  7. a 38.Kaša (2x Jirák), 8. Zelinka (Kubík), 22. a 28. Podařil (Jirák a Bureš), 45. Bureš (Jirák, Král), 45. Choutka

Sestava: Škoda (Špaček) - Kaša, Kopáč, Kubík, Podařil - Bureš, Choutka, Zelinka (Šváb) - Král, Jirák, Matějovský