Michal Křemenák (B tým): Určitě to byla skvělá série, která nás výborně prověřila před finále!

Autor: Jana Nekolová | 19.08.2018 | Přečteno: 734x
Sdílet: Facebook

STŘEDA 17.5.2017

2.NHbL PF SE5: HBC Autosklo-H.A.K. Pce B  - Delta Pardubice 5:2 (1:1,3:0,1:1), STAV SÉRIE 3:2, POSTUP DO FINÁLE!

Trenér Michal Křemenák: „Pátý rozhodující zápas jsme začali aktivně a hned od začátku jsme si šli za naším cílem a jen skvělé zákroky gólmana hostí drželi Deltu ve hře. V sedmé minutě se nám konečně podařilo dostat míček za Smékala a rozvášnit tak davy fanoušků. Jenže soupeř z následné vyhrané buly a střely od modré srovnal. V úvodu druhé třetiny dostal Veselík za svůj průnik trestné střílení a nabídnutou šanci využil. A když o dvě minuty stejný hráč zvyšoval náš náskok na 3:1, bylo jasné, že si zápas nenecháme vzít. Hosté se začali vrhat do útoku a tím nám otevírali obranu, kde nám až snadno procházeli kolmé přihrávky na centry na modré čáře a po jedné takové skóroval minutu před koncem druhé třetiny Förstl. Naše střelecké konto uzavřel Pepa Česák, trefou v přesilovce pět na tři, do odkryté brány. Na konci zápasu přišli oslavy postupu, ještě před koncem zápasu a tak jsme dali hostům šanci, vteřinu před koncem utkání snížit na konečných 5:2. V sérii se ukázali rozhodující zápasy na domácím hřišti. První dva zápasy ukázali, že můžeme zvítězit, ale nebude to nic lehkého. A je pravdou, že hráči Delty si šly v domácích zápasech více za vítězstvím, že naše nasazení nebylo takové, jak bych si představoval. V pátém zápase jsme byly od začátku lepším týmem my, přišlo mi, že doma měla Delta skvěle propracovanou taktiku, včetně dobrého bránění pásma a u nás se moc hnala za vítězstvím a tím nám otevírala vrátka do obrany, čehož jsme dokázali využít. Určitě to byla skvělá série, která nás výborně prověřila před finále.“

Sestava a branky: Stárek David, Třináctý Jakub – Podařil Radim (0+1), Bucek Adam (SD), Kamaryt Miloš, Ryba Jakub, Filip Petr (0+1), Novotný Ondřej, Kendík Martin, Veselík Michal (2+0), Jankura Karol (0+1), Kosař Daniel, Staněk Daniel, Korel Stanislav (0+1), Šimek Michal, Bucek Jiří (MD), Zajíček Tomáš (SD), Česák Josef (SD) (1+2), Förstl Filip (2+0)