2.NHBL: O tři body více, zdolali jsme Živanice

Autor: Petr Špaček | 15.10.2018 | Přečteno: 791x
Sdílet: Facebook

C-tým je v 2.NHBL nováčkem, většina hráčů Céčka 2. NHBL nikdy nehrála. Možná štěstí, že se hned v prvním utkání střetlo s Živanicemi jedním z hratelnějších soupeřů z druholigové tabulky.
Utkání začalo celkem svižně, aktivní střelba na obě branky ale přinesla změnu skóre až v 8. minutě, gólmana hostí Dvořáčka prostřeluje Michal Šimek, po příhře Loukoty. Před koncem první třetiny se prosazuje bekhendovým blafákem Jiří Kubeš, následován v druhé části pohotovým sťuknutím Dominika Jiráka. Skóre 3:0 dávalo klid naší hře, až moc klidu. Začali jsme vymýšlet, dělal obrovské chyby a snížení přišlo záhy z hole Hejhala. Na 3:2 po chvíli snižuje Matějovský a v utkání zase bylo o co hrát. Dvougólový náskok vrací domácím Standa Korel ještě před koncem druhé části. Ve třetím dějství pak využívá přesilovku svižnou střelou od modré Martin Vacek a opět dává Céčku vedení o tři branky. Znovu se však opakuje stejný obrázek jako v polovině utkání, chyby, nedůraz, nesmysly a snížení soupeře. Nejprve se z brejku prosazuje Bořek a ukazuje, že Živanice ještě nesložili zbraně. Jiskru naděje vykřesává 2 minuty před koncem ostrostřelec Hejhal, po skvěle sehrané buly nekompromisně umisťuje míček do horního rohu Škodovy branky – 5:4. Vrchol celého utkání přichází s power-play Živanic, vytváří si závěrečný tlak, ze kterého se nám sice povede několikrát dostat, ale ani jednou nepřichází zpečetění do prázdné branky Živanic. Naopak v čase 44:58 vzývá na živanického Svatoše poloodkrytá branka, načež Škoda tasí svůj nejdůležitější zákrok v zápase a betonem vykopává míček, skóre se tak už naštěstí nemění.

Petr Špaček:
„První zápas druhé národky máme za sebou a vzhledem k výsledku by se dalo říct, že se nám vydařil. S body můžeme být spokojeni, i herně to nebylo špatné, přesto jsme měli v zápase výkyvy a dělali spoustu chyb, které naštěstí hosté ze Živanic trestali jen zřídka. Absolutním vrcholem byl konec zápasu, ten jsme vůbec nezvládli a můžeme tak mluvit o štěstí, že jsme si odnesli všechny 3 body. Kdyby se hrálo ještě o něco déle, Živanice by asi vyrovnání vybojovali. Do dalších zápasů musíme zlepšit soustředění na zápas a nedělat tak zásadní chyby jak v rozehrávce, tak v zakládání pásma i v pásmu samotném. Čekají nás mnohem těžší soupeři, kteří bez problémů potrestají každou naší chybu, navíc i sestava v které jsme hráli, nemusí být vždy tak kvalitní.„

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C - HBC Fire horses Živanice 5:4 (2:0,2:2,1:2)

Branky: 9. Šimek (Loukota), 15. Kubeš (Korel), 18. Jirák (Korel), 30. Korel (Vacek), 36. Vacek (Kubeš) – 21. Hejhal (Matějovský), 27. Matějovský (Hejhal), 39. Bořek (Ježek), 43. Hejhal (Ježek)

Střely na branku: 20:13, Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 2:0, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

Sestava Autoskla: Škoda - Kaša, Kopáč, Vacek, Váňa st. - Korel, Jirák, J. Kubeš - Loukota, Kosař, Šimek - Hujer, Král

Sestava Živanic: Dvořáček – Kazimír, Svatoš, Klička, Pařízek -  Vlachý, Matějovský, Hejhal  - Kopic, Bořek, Ježek