David Pražan (KHbL): Když přistoupíme k zápasu jako proti Chrudimi, tak máme velikou šanci na úspěch

Autor: Jana Nekolová | 15.10.2018 | Přečteno: 601x
Sdílet: Facebook

V neděli jste doma porazili favorita z Chrudimi. Jsi spokojen s průběhem a výsledkem zápasu?

Tak výhra a výsledek 7:3 mě velice těší, mužů říci, že jsem spokojen. Co se tyče průběhu zápasu, je to už horší. První třetina začínala velice hladce, už po chvilce jsme vedli 2:0, ale poté přišli naše vyloučeni, které Chrudim dokázala využit a otočit zapas ve svůj prospěch. Ale od půlky druhé třetiny jsme opět byli lepší, dočkali jsme se vedení, které jsme si po hlídali až do konce zápasu.

Co myslíš, že rozhodlo zápas ve váš prospěch?

V zápase rozhodla sila v koncovce a fyzické připravenosti. Jsem rad, že jsem mohl pomoct třemi zásahy do Chrudimské sítě. Dále bych chtěl pochválit celý tým za vynikající bojovnost.

V neděli dopoledne hrajete v Žamberku. Jak vidíš vaše šance na výhru v tomto zápase?

Zápas v Žamberku vidím na velmi vyrovnaný souboj, kde se bude rozhodovat až do posledních minut. Když přistoupíme k zápasu jako proti Chrudimi, tak máme velikou šanci na úspěch.

HBC Autosklo-H.A.K.PCE C - HBC Jokerit Chrudim B 7:3 (2:2,4:1,1:0)

Petr Špaček: „Tohle byl letos náš nejlepší zápas, Chrudim měla být jasný favorit tohoto duelu. Začali jsme dobře, dva rychlé góly ve 4. minutě nám dodali klid a zdravé sebevědomí. Bohužel soupeř z dvou nabídnutých přesilovek ještě v první části stihl vyrovnat. Věděli jsme že, pokud chceme body, musíme bojovat celý zápas. Ony dvě branky jakoby soupeře uchlácholili a do druhé části jsme nastoupili s mocnou herní převahou, ale po dlouhém tlaku udeřili naopak hosté a šli poprvé do vedení - 2:3. Naše odpověď přišla naštěstí zanedlouho, a tím se otevřela naše střelnice v druhé třetině. Postupně jsme navýšili skóre až na 6:3, což nám dávalo do poslední třetiny dobré vyhlídky na body. Poslední část zahájil brankou mladík Radek Bureš, i přesto hosté pořád neskládali zbraně, a snažili se bojovat, branku se jím ale vstřelit již nepodařilo. Zápas se nám skutečně povedl, hráli jsme dobře a dělali jen málo chyb, a naštěstí pro nás nebyla Chrudim ani v dobré herní kondici, a tak naše chyby nedokázali její hráči potrestat. Chrudim neměla dobrý den, zatím co nám se vydařilo vše, na co jsme sáhli, ale zároveň jsme se museli i snažit a zabojovat, abychom výsledek ubránili. Nic nebylo zadarmo a hosté po celou dobu zápasu vystrkovali růžky a hrozili z různých šancí. Celému týmu patří pochvala za přístup k utkání, takhle se hraje o body a doufám, že podobný výkon předvedeme v Žamberku!"

Branky: 4. Veselík (Král), 4. Matějovský (Kopáč), 23. Pražan (Bureš), 26. Průšek (Choutka), 26. Veselík (Král), 30. Pražan (Bureš, Kopáč), 31. Bureš (Pražan)

Sestava: Špaček - Kaša, Kopáč - Průšek, Svatoš, Nevřala - Bureš, Pražan, Zelinka - Král, Veselík, Matějovský, Choutka - Váňa st.