Michal Veselík (KHbL): Tým je mladý a kluci se musí sehrát

Autor: Jana Nekolová | 19.08.2018 | Přečteno: 684x
Sdílet: Facebook

V neděli jste doma prohráli se Svítkovem, loňským vítězem 2.NHbL. V čem myslíš, že byl soupeř lepší než vy a proč vyhrál on?

Důvod naší prohry byl vidět už patrným okem. Nedůraz před brankou, špatný přechod do útočného pásma, zbytečné ztráty balonku. Soupeř byl lepší ve všech směrech. Tým C z alfy je převážně složený z mladých kluků, kteří toho nemají zase tolik odehráno. Zatím co Svítkov měl ve svém kádru ostřílené mazáky. Jsem v C krátce na to, abych hodnotil kluky jednotlivě, ale každý mohl podat lepší výkon. Výhra tedy na straně Svítkova zasloužená.

Ve druhé třetině jste se zlepšili a ve třetí jste dokonce přidali tři branky. Proč myslíš, že to nakonec nestačilo?

První třetina byla do 10 minuty vyrovnaná, pak stačila chvilka nekoncentrovanosti a přesilovka a bylo to rázem 0:4. Do druhé třetiny, která měla stejný průběh jako prvních deset minut v první třetině. Zlepšili jsme pohyb, dbali jsme více na osobní obranu, ale i tak jsme se do útočného pásma dostali zřídka. Ve třetí třetině už nám nic jiného nezbývalo, než na soupeře vlétnout. Když jsme svého protivníka zmáčkli a vstřelili branku, soupeř vždy hned odpověděl z další šance.

V neděli odpoledne Bhrajete doma se Splašenkama, které zatím vyhrály jen nad Opatovicemi. Jak vidíš vaše šance na zisk bodů v tomto zápase?

V neděli nás čekají „Splašenky", co na to říct, prostě musíme vyhrát za 3 body. Tým je mladý a kluci se musí sehrát. Šance proti Splašenkám máme a vyhrajeme.

HBC Autosklo-H.A.K.PCE C - HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 3:10 (0:4,0:0,3:6)

Petr Špaček: „Přesně tohle jsem očekával a muselo to přijít. Po hladkém vítězství nad Opatovicemi přišla studená sprcha od Svítkova. Ačkoliv jsme do utkání nevstoupili špatně a prvních pár minut jsme byli o něco lepší. Pak se karta obrátila a tempo hry diktoval Svítkov. Až do 11. minuty se hrálo nerozhodně, pak ale přišla smršť 4 rychlých gólů během 4 minut. Do druhé části nastoupili hosté ze Svítkova již vlažněji, a tak se hra opět vyrovnala, a i my jsme začali ohrožovat branku soupeře, patnáctiminutové  snažení však přineslo jen šance, branku žádnou. Do třetí třetiny už zase nastoupil odhodlaný Svítkov a po trefách Čeřovského a Novotného zvyšuje už na 0:6. Snížení přichází po boji v brankovišti, kdy míček došťoural až do branky Král. Hosté však bleskově odpovídají, dokonce dvakrát v krátkém čase - 1:8. Další úpravu skóre zařizuje parádní ranou od modré famózně hrající Veselík, následován v přesilovce opět Králem. Stav 3:8 však trvá jen necelé 3 minuty a opět se prosazuje dvojice hostí Čeřovský - Novotný a uzavírají tak střelecký účet v poměru 3:10. Většina branek padla vždy po naprosto stejném vzorci, kde se sčítala naše nedůslednost s fyzickou a herní převahou soupeře. Bohužel, stále nás trápí nedůsledná obranná hra, málo pohybu - pořád to samé dokola. Ani já jsem tentokrát nebyl dobrou oporou v brance a několik gólů připisuji na vrub sobě. Na druhou stranu klukům nelze upřít snahu, soupeř, který proti nám hrál, byl o třídu výš a s takovým výkonem by se neztratil ani v druhé lize."

Sestava: Špaček (Škoda) - Kaša, Kopáč - Kánský, Svatoš - Nevřala, Váňa st. - Pražan, Zelinka, Bureš - Matějovský, Král, Veselík - Průšek, Loukota, Váňa ml.

Branky: 2x Král, Veselík