Autosklo sahalo po titulu. Pocity jsou smíšené, sezona však byla povedená! zdůrazňuje Emmer

Autor: Jana Martinů | 18.01.2019 | Přečteno: 1183x
Sdílet: Facebook

Na webu www.hokejbal-vychod.cz vyšel rozhovor Filipa Červinky s Filipem Emmerem, který přinášíme v nezměněné podobě.

Máte za sebou čerstvou porážku ve finále extraligy staršího dorostu. Jaké máte pocity? Byly Dobřany tak těžký soupeř, že bohužel titul nevyšel?

Pocity panují smíšené. Každý, kdo bojuje o titul, se s druhým místem srovnává obtížně, nicméně Dobřany jsou týmem, který se dá porazit, ale nedá porážet a to potvrdily i ve finále, proto považuji stříbrnou medaili za vrchol toho, co jsme mohli dosáhnout.

Vy osobně pocházíte z Brna. Jak se upekla vaše spolupráce s pardubickým Autosklem, jehož jste se stal v play-off nejproduktivnějším hráčem?

Protože brněnskému A týmu, jehož hráčem jsem byl, skončila sezona velmi brzy, hledal jsem angažmá jinde.  Shodou okolností se mi ozval pan Hák (hlavní trenér starších dorostenců Autoskla pozn.red.) a oslovil mne. Vzhledem ke zkušenostem s přístupem a profesionalitou pardubického realizačního týmu jsem neváhal a nabídku přijal. Snad toho dnes nelitují. (úsměv)

Co říkáte na tým Autosklářů? Hrálo se ti v něm dobře?

Trenéra a mnoho kluků jsem znal z minulosti, ať už z CTM nebo reprezentačních kempů, takže to nebyl úplně krok do neznáma. Překvapila mne však atmosféra v týmu, která byla úžasná již od zápasů základní části až do posledního střetnutí s Dobřany. Největší změnou pro mne ale bylo zázemí a podmínky, které v Pardubicích panují, v tom mají Autoskláři před mnoha týmy obrovskou výhodu.

Jak hodnotíte celkovou sezonu? Je titul vicemistrů České republiky velkým úspěchem?

Přestože jsem odehrál o mnoho méně zápasů než většina spoluhráčů, sezonu bych zhodnotil jako velmi povedenou. Na to, že jsme relativně mladým týmem, se nám podařil skvělý výsledek.

Ve čtvrtém finálovém utkání jste dokázali uspět na svém hřišti 3:2 po prodloužení. Co se změnilo, že jste uspěli po debaklech v Dobřanech?

Po dvou utkáních v Dobřanech jsme si jasně uvědomili, že budeme muset změnit osobní přístup. V Obou duelech venku jsme hráli téměř půl zápasu v oslabení, to je proti tak zkušenému a vyspělému soupeři smrtící. Doma nás hnala vpřed úžasná divácká kulisa a také fakt, že už nebyla šance na nápravu, byl to zápas o vše. Kluci se vyhecovali a nechali na hřišti opravdu všechno, což se projevilo i ve výsledku.

Chci opět reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa!

V onom utkání jste vstřelil vyrovnávací gól. Potěšil vás hodně a jak k němu došlo?

Každá branka mne potěší a tato nebyla výjimkou. Vyrovnání vyplynulo z našeho tlaku, při napadání Jindra Kunc srdnatě vybojoval míček za brankou, předložil mi ho parádní přihrávkou a já jsem jen z otočky míček uklidil. Popravdě mi k tomu hodně dopomohlo štěstíčko, střílel jsem skoro naslepo.

Dle statistik jste si hodně rozuměl i s vaším spoluhráčem z juniorské reprezentace Jindřichem Kuncem. Nastupovali jste celé play-off spolu nebo to byla náhoda?

Již od začátku jsme hráli v jednom útoku, chvilku mi trvalo, než jsem se sžil s rolí vracejícího se křídla, ale Jindra mě zastoupil vždy, když bylo nejhůř. Hraje se mi s ním opravdu velmi dobře, nevypustí jediný souboj a v koncovce je takřka neomylný.

Na začátku července se koná juniorské mistrovství světa v Anglii. Toužíte po účasti na vrcholu celého ročníku hodně a co je dle vašeho názoru třeba udělat pro to, abyste se do konečné nominace dostal?

Rád bych opět hrál s lvíčkem na prsou a reprezentoval naši zemi, kromě perfektní fyzické připravenosti, vůle a ochoty něco obětovat si myslím, že je důležité mít i momentální formu.

Byl jste nominován v sobotu 4.6 na kemp v Pardubicích. Figurujete mezi devítkou obránců, těšíte se hodně, a co od tohoto soustředění očekáváte?

Na kemp se jako vždy těším, post obránce budu muset opět trošku vyladit, jelikož jsem ho teď nějakou chvíli nehrál. Popravdě nevím moc co od soustředění očekávat, trenéři náplň kempů dělají velmi pestrou, takže nechci a nemohu předbíhat.

V Autosklu a většinu kariéry jste strávil v útoku. Čím to, že se v reprezentaci ucházíte o „dres se lvíčkem obranářem“?

Pořád se lépe cítím na pozici forwarda, ale reprezentačnímu trenérovi více zapadám do konceptu hry jako bek a nebráním se tomu, jsem od přírody dost opatrný, tak možná proto. Ostatně Je to pro mne další zkušenost, kterou mohu v budoucnu využít i jako útočník.

http://www.hokejbal-vychod.cz/zpravodajstvi/autosklo-sahalo-po-titulu.-pocity-jsou-smisene-sezona-vsak-byla-povedena-zduraznuje-emmer_id-4657.html

Zpět na výpis článků