Jindra Kunc: Derby bude hezká podívaná

Autor: Jan Barva | 27.03.2019 | Přečteno: 1011x
Sdílet: Facebook

V dosavadním průběhu soutěže staršího dorostu jste obdrželi nejméně branek. Čím to je?

Tak určitě na tom mají velký podíl nový trenéři (smích). Navíc tento rok máme velmi kvalitní tým, který se může pokusit vyhrát nějakou medaili. Takže je to i tím, že v týmu máme kvalitní hráče.

O víkendu Vás čeká utkání se Svítkovem. Co od zápasu očekáváš?

Je to derby. Bude to jako každý rok velmi těžký zápas, ve kterém oba týmy budou chtít ukázat, že jsou „králi Pardubic“. Myslím, že od zápasu můžeme očekávat hodně tvrdých soubojů, početnou střelbu na obou stranách, atd. Bude to hezká podívaná.

Derby se odehraje na svítkovském asfaltu. Myslíš, že to bude pro domácí výhoda?

Svítkov je na asfaltu zvyklý hrát. Trénují na tom každý den. My už naopak máme druhým rokem plast. Naše výsledky v Třinci nebo Karviné nebyly přesvědčivé oproti domácím zápasům. Doma jsme těmto týmům dokázali nasázet o mnohem více gólů. Takže určitě to bude znát. 

Jindro, nastupoval jsi letos také v extralize mužů. Jaký je rozdíl oproti extralize staršího dorostu?

Od doby té doby, co se zrušila extraliga staršího dorostu a je rozdělená do tří skupin – tak si myslím, že je to o mnohem větší rozdíl než minulý rok. Extraliga mužů je o dost tvrdší, rychlejší. Balonek nemůžu tak dlouho držet na hokejce, vše musí jít rychle od hole, a je to také více o rychlém přemýšlení. Na rozdíl od dorostu, kde si balonek můžeme déle podržet a můžeme více vymýšlet.

Aktuálně trénuješ 4x týdně - starší dorost plus muži. Jak tuto tréninkovou zátěž zvládáš?

Cítím se velmi dobře. Minulý rok jsem trénoval s A-týmem celý soutěžní ročník. Pak přišla malá pauza. Tři nebo čtyři měsíce jsem trénoval pouze se starším dorostem - letní přípravu a začátek sezóny. Takže jsem si dost odpočinul a aktuálně to zvládám v pohodě. Myslím si, že mi to může jenom přidat.

Jaký je rozdíl mezi tréninky v kategorii mužů a kategorií staršího dorostu?

Hlavní rozdíl je v tom, že chlapi tomu dávají o něco víc než hráči ve starším dorostu. Přece jenom většina hráčů ani neví, jestli v tom sportu po starším dorostu chtějí pokračovat, nebo ne.


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HbK Karviná 8:0 (3:0,4:0,1:0)

Branky: Petric, Novotný, Turyna, 3x Stárek, Zajíček, Staněk

Třináctý, Chmelík - Kendík, Novotný, Turyna, Tajovský - Staněk, Zajíček, Bucek, Roubínek, Richter, Stárek, Petric


Trenér Pardubic Tomáš Hák: "Dnešní zápas kluci odehráli slušně, hrálo se v dobrém tempu. Dobře jsme se prezentovali na útočné polovině, což jsme v týdnu hodně trénovali. Nedostatek byl naopak při oslabení. Soupeř přijel v dobrém počtu, ale nesrovnal se s povrchem. Některé pády na tom plastu už byly nadrámec únosnosti. Možná Kladno má právdu, že plast jedině do haly, protože tohle jsou nekontrolovatelné pády, které se hráčům mohou vymstít. Příští týden nás čeká pardubické derby, tím to bych rád všechny pozval. Svítkov je za námi o 2 body, hrajeme si tak nějak spolu skupinu sami. V týdnu nás čeká přátelský zápas s mladším dorostem a v sobotu rozbor u videa. Nechceme nic podcenit."

 

Zpět na výpis článků