Radek Stárek: Čeká nás ještě obrovský kus týmové práce

Autor: Jiří Kubeš | 18.01.2019 | Přečteno: 1091x
Sdílet: Facebook

 

Před týdnem jste zdolali tvůj mateřský Letohrad. Co pro tebe ten zápas znamená? A jaký to byl zápas?

Nedělní východočeské derby pro mě osobně mělo velice netradiční náboj. Souboj se svým mateřským klubem, tedy Letohradem jsme zvládli na výbornou. O naši "fotbalové" výhře 1:0 rozhodla námi využitá přesilová hra. Přesto, že Letohrad byl oproti nám vylučován minimálně.
Byl to také souboj výborně chytajících golmanů a v neposlední řadě i souboj o nejkrásnější "piruetu" na čerstvě položeném mokrém plastovém povrchu (smích).
Jsem moc rád, že jsme tento veledůležitý zápas zvládli, protože potřebujeme v boji o playoff každý bod a tohle bylo vítězství za šest bodů.

Do konce základní části zbývají dvě kola a vy se držíte na postupové šesté příčce. 
V neděli vás čeká desátá Jihlava a za týden regionální derby s Hradcem Králové.
Bude o postupu rozhodnuto už tento víkend?

Osobně si myslím, že určitě nebude. Jak Jihlava tak Hradec Králové jsou velmi kvalitní celky. A ačkoliv se tým Jihlavy nachází na samotném chvostu tabulky, nesmíme zápas jak s ní, tak i s Hradcem, žádným způsobem podcenit a získat z tohoto dvoutkáni plný počet bodů. 

Díváš se v tabulce spíše "nahoru"? Přeci jen lize dominují západočeské týmy, tedy extra silní soupeři do čtvrtfinále... Anebo citíš nejistotu, když je to kolem osmé příčky tak "našlapané"?

Já koukám vždy výše a také si myslím, že tam patříme. Nemyslím si, že zmíněné západočeské týmy jsou "extra" silné. Hrát se dá s naprosto každým, o tom jsme se již několikrát přesvědčili. 
Ideální by bylo zakončit základní část na 4.místě. Začít tak čtvrtfinále domácím dvouzápasem a postoupit do semifinále.
Nutné je si však říci, že je před námi ještě obrovský kus týmové práce.

Zpět na výpis článků