SŽ podlehli favoritovi z Letohradu, na rozdíl od MŽ, kteří nad Letohradem dvakrát vyhráli!

Autor: Jana Nekolová | 19.08.2018 | Přečteno: 725x
Sdílet: Facebook

MČR starších žáků: SK Hokejbal Letohrad - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 5:1 (1:1,3:0,1:0)

Trenér Milan Váňa: „K dalšímu zápasu jsme v sobotu zajížděli do Letohradu. Konečně nás čekal po delší době kvalitnější soupeř, který měl prokázat naše schopnosti. Na naší soupisce chybělo několik klíčových hráčů a tak zbytek mužstva mohl ukázat, co v něm je. Úplně se to nepodařilo, ale vše popořádku. První třetina byla nejkvalitnější a i divákům z obou táborů se musela líbit. Dokázali jsme držet s Letohradem krok, i když jsme se dopustili o něco více chyb než protivník. Odměnou nám byla vyrovnávací branka na 1:1 Alexe Kubeníka, který míček dorazil do prázdné branky po pěkné individuální akci našeho nejlepšího hráče Vojty Moravce. Přestože jsme si o přestávce řekli, že v naší hře budeme pokračovat, druhá část se nám vůbec nevyvedla. Časté individuální chyby, hlava dole, neschopnost udělat k míčku nebo k soupeři 2 – 3 rychlé kroky, zbytečné zbavování se „oranžáku“ a zvýšená hokejbalovost Macháčka způsobily, že jsme obdrželi 3 branky a žádnou nedali. V polovině utkání jsme plánovaně vystřídali brankáře. Do třetího dějství jsme klukům naordinovali nátlakovou hru celé pětky od prvního vhazování, ale ani toto se nám nepodařilo. Není se čemu divit, když z 10 hráčů to tři „odchodili“, tak zbytek týmu s takto silným soupeřem už neměl mnoho fyzických sil. Pátá obdržená branka nás dorazila. Škoda, že jsme si v přesilovkách nevypracovali žádnou příležitost a sehráli je mizerně. Přesto je potřeba ke cti našeho mužstva zmínit, že jsme si přes danou situaci vypracovali několik slibných šancí, při kterých nám chybělo patřičné štěstí. Ani herní nasazení našeho kapitána v závěrečných minutách a pár jedinců nezpůsobilo změnu našeho skóre na ukazateli. Shrnutí – přes jednoznačný výsledek jsme nehráli vyloženě špatně, zkusili jsme si zápas v neúplné sestavě, ukázalo se, na čem je potřeba v následujících týdnech zapracovat, někteří kluci musí zvýšit výkonnost a nasazení. Nejlepšími hráči u nás byli již zmiňovaný Vojta Moravec, Aneta Kábrtová, Míra Hálek, Matěj Kábrt z mladších hráčů, který hrál dvě třetiny, nezklamal Lukáš Socha. Dobře zachytali oba brankáři.“

Dominik Tichý: „V sobotu jsme odehráli poslední zápas s Letohradem před MČR. První třetina byla z mého pohledu velmi vyrovnaná, inkasovali jsme gól, ale podařilo se nám vyrovnat. Ve druhé třetině jsme stále hráli náš hokejbal, ale bohužel už jsme neměli takové "střelecké štěstí" jako náš soupeř, který nám zasadil tři góly. Tento stav se odrazil ve třetí třetině, kde nám docházeli síly a domů jsme odjížděli za konečného stavu 5:1 pro Letohrad. Zjistili jsme, že i když nehrajeme v plné sestavě, jsme schopni s Letohradem hrát vyrovnaný hokejbal. A jsem si jistý, že je na MČR porazíme.“

Lukáš Socha: „Zápas proti Letohradu jsme nebyli v plné sestavě, podle mého jsme hráli dobře. V první třetině jsme hráli dost vyrovnaně a stav byl 1:1. V druhé třetině jsme se dost bránili, ale podrželi nás oba brankáři "Jirka a Jeník". Ve třetí třetině nám trenér řekl, že máme hrát hodně útočně, ale nakonec jsme podlehli 5:1.“

Sestava a branky:  Bitnar Jiří (Kuryviál Jan) - Hálek Miroslav, Kopřiva Vojtěch (0+1), Křemenák Filip, Svoboda Michal - Kábrtová Aneta, Kopsa Matěj, Moravec Vojtěch (1+0), Oršoš Alex, Socha Lukáš, Tichý Dominik, Drbal Denis, Kábrt Matěj

Fotografie z utkání (autor David Kerschbaum):

Přebor mladších žáků: SK Hokejbal Letohrad - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 0:7 (0:2,0:3,0:2) a 0:6 (0:0,0:1,0:5)

Trenér Miloš Kamaryt: Do Letohradu jsme jeli s oslabenou sestavou o pár jedinců. Nicméně nebudeme si nic nalhávat i přesto jsme byli favoritem. V prvním zápase nám trochu trvalo, než se kluci rozhýbali po cestě a než jsme si opět zvykli na asfaltový povrch. Od druhé třetiny jsme měli už jasnou převahu a zápas dohráli v poklidu. Druhý zápas jsme chtěli začít aktivněji, ale opak byl pravdou. Letohrad hrál první dvě třetiny velice vyrovnaně a zdálo se, že vyhrát může kdokoliv. Před třetí třetinou jsem musel trochu kluky namotivovat, protože nechat nějaké body domácím jsme opravdu nechtěli. Kluci pochopili a došli jsme si jasně pro vítězství. Nedělám to často, ale chtěl bych pochválit obránce, kteří pracovali na jedničku a hlavně Tomáše Martana, který hrál velice dobře. V týmu jsme měli i kluky, pro které to byl teprve první soutěžní zápas. Děkuji domácímu týmu za vlídné přijetí.“

Sestava: Kuryviál - Kamaryt, Novák, Kopa, Kábrt, Kopsa, Martan, Martinů, Drbal, Papp, David, Krudenc, Malina

Branky (1.zápas): Drbal 2x, Kábrt, Kamaryt, Kopsa, Krudenc, Papp

Branky (2.zápas): Novák, Malina, Kábrt, David, Kopa, Krudenc