Zlato pro starší žáky

Autor: Michal Šimek | 18.01.2019 | Přečteno: 1045x
Sdílet: Facebook

22. května 2015 jsme v ranních hodinách vyrazili na závěrečné MČR starších žáků hrané v Opavě a Karviné. Na finálový turnaj jsme odjeli v kompletní sestavě, výborně připraveni a elegantně oděni. V Opavě nás čekala pěkná šatna, kterou si kluci rychle zabydleli a začali se chystat na první utkání s Kertem.

HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice vs. HC Kert Park Praha 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Střelci: Bucek (Blümel), Blümel (Šimek, Bucek), Kouba (Moravec, Deml), Bucek (Šimek, Langr), Blümel (Šimek) a Šimek

Na první utkání jsme byli tak nabuzeni, že to nevydržel mantinel opavského hřiště. Oprava poškozené části byla prováděna převážně mladším dorostencem Pavlem Málikem, který si s tím poradil, jako ostřílený mazák. Díky tomuto incidentu se začátek utkání zdržel asi o půl hodiny. Událost nás však nerozhodila a do utkání jsme vlétli jak nedočkaví koně. Soupeře jsme po celý zápas jednoznačně přehrávali a až ke konci utkání jsme polevili a podvědomě začali šetřit síly do dalšího klání. Výhodou bylo, že do zápasu se zapojil celý tým včetně přípravkáře Matěje Kábrta.


HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice vs. HC Buldoci Stříbro 2:1 ss (0:0, 1:0, 0:1, 2:1)

Střelci: Blümel (Deml) a Bucek

V dalším utkání nás prověřili buldoci ze Stříbra a k mému překvapení, odehráli skvělé utkání. Buldoci výborně bránili a přecházeli do nebezpečných protiútoků. I když jsme od druhé třetiny vedli, soupeř nesložil zbraně a bojoval dál. Odměnou mu bylo vyrovnání při závěrečné power play podpořenou naším oslabením. Nájezdovou loterii rozhodl výborný Jirka Bucek a v bráně jistý Pája Foršt. Zde musím zdůraznit fakt, že Stříbro pro mě bylo obrovským překvapením turnaje! Po prvním hracím dni jsme získali 5 bodů a druhé místo v tabulce skupiny.

HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice vs. HBC Hostivař 9:2 (3:0, 4:0, 2:2)

Střelci: Bucek, Geisler, Bucek (Tajovský), Blümel (Bucek), Bucek (Blümel), Kábrt (Blümel), Blümel, Bucek (Kouba) a Bucek (Blümel)

Druhý den začal ve velkém stylu a kluci už po první třetině vedli nad Hostivaří 3:0. Trenér Hostivaře reagoval stažením nejlepších hráčů Čejky, Vaniše a dalších, aby je pošetřil do dalších bojů. Kluci však nadále drželi své tempo a v půlce zápasu se do brány dostal i Martin Habětínek! Během utkání se nám podařilo rozložit síly na všechny lajny a připravit se na poslední utkání základní skupiny, protože nám k jistému postupu stále chyběl 1 bod.

HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice vs. SHC Opava 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Střelci: Bucek (Šimek), Bucek (Šimek), Tajovský (Blümel) a Šimek (Bucek)

Proti houževnatě hrající Opavě jsme předvedli opět výborný výkon a postupně získávali brankové uklidnění. Opavští hráli důrazný hokejbal, což našim borcům nečinilo žádný problém. Konečný výsledek 4:0 pro nás znamenal zisk 11 bodů a postup do semifinále z prvního místa skupiny A.

Semifinále: HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)

Střelci: Bucek, Langr (Bucek, Šimek), Bucek (Janeček), Blümel (Šimek, Bucek), Bucek (Blümel), Kouba (Janeček), Šimek (Bucek, Tajovský) a Kouba (Moravec, Svoboda)

V nedělním semifinále jsme nastoupili proti druhému týmu skupiny B, kterým bylo Ústí nad Labem. Od začátku utkání bylo zcela zřejmé, kdo drží otěže ve svých rukou. Kluci rychlou, kombinační hrou získávali celkem snadno dostatečný náskok, tak aby do utkání mohli opět zasáhnout všichni hráči našeho týmu. Soupeř nás sice občas potrápil rychlým protiútokem, ale až na jednu situaci byli naši obránci s Pájou a později i Hábou v bráně bezchybní. Konečně jsme se tak dočkali tolik vytouženého postupu do FINÁLE.

Finále: HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice vs. HBC Plzeň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Střelci: Bucek (Blümel), Langr (Blümel) a Bucek (Šimek)

Ve finále se proti nám postavil vítěz skupiny B a to tým Plzně, který v semifinále přešel přes Hostivař. Plzeň se na turnaji prezentovala kvalitními výkony, a proto jsme k soupeři přistoupili s patřičným respektem. Hráli jsme převážně ze zajištěné obrany a čekali na chyby, které soupeř udělá. Možná i proto si museli diváci na první gól počkat až do druhé třetiny utkání. O vstřelenou branku se nepostaral nikdo jiný než Jirka Bucek. Od tohoto okamžiku jsme utkání vévodili a po dvou slepených gólech ve třetí části bylo jasné, že si zisk historicky prvního mistrovského titulu v kategorii starších žáků pro náš klub již nenecháme vzít!

Hodnocení nedělního dne přidal i Matěj Blümel: Zápas s Ústím byl velmi náročný, nevěděli jsme moc, do čeho jdeme a ještě k tomu byly špatné podmínky. Dali jsme však brzo první gól a od něho se všechno vyvíjelo a nakonec 8:1. Plzeň, tak ta už byla o trochu těžší soupeř. Zpočátku to byl opatrný zápas, ale soupeř hodně napadal, čímž otevřel hru a my jsme dali ve druhé třetině gól na 1:0, který nás nakopl. Trochu jsem se bál, aby to nedopadlo jako se Stříbrem, ale s kluka jsme to zvládli výborně a přidali další dva slepené góly a zápas jsme měli do konce pod kontrolou. Samozřejmě nechyběla nějaká ta parádička. A pak už jen ... MISTŘI!!!!

Sestava mistrů ČR: Pavel Foršt, Martin a Filip Habětínkové, Aneta Kábrtová, Tomáš Jedlička, Jakub Geisler, Vojtěch Moravec, Matyáš Licek, Martin Janeček, Adam Svoboda, Richard Deml, David Hruška, Matěj Kábrt, Vít Kouba, Nikolas Langr, Ondřej Tajovský, Matěj Blümel, Jiří Bucek a Jakub Šimek.

Během všech utkání se zaskvěla hlavně první pětka, která byla k neuhlídání a u soupeřů vzbuzovala obdiv i respekt. Není proto divu, že hned tři její členové obsadili první příčky kanadského bodování. Úplným vítězem bodování byl Jirka Bucek, který v šesti utkáních zaznamenal 21 bodů za 15 gólů a 6 asistencí. Na druhém místě skončil Matěj Blümel s 14 body za 6 gólů a 8 asistencí a tuto produktivní dvojici doplnil na třetím místě Jakub Šimek, který vstřelil 3 góly a na 8 nahrál. Nemalou oporou nám po celý turnaj byl i výborně chytající Pája Foršt.

Obrovskou pochvalu však zaslouží celý tým, který táhl za jeden provaz. Předvedené výkony by uspokojili i velké kritiky. Kluci a Anet plnili do posledního puntíku vše, co jsme si řekli před republikou či jednotlivými zápasy. Během zápasů se nám podařilo protočit kompletně všechny hráče, takže se každý svým dílem podílel na poskládání mistrovské skládanky. Celý turnaj jsme se vyvarovali herním výpadkům a dle mého mínění zaslouženě zvítězili. Na závěr bych chtěl poděkovat početné skupině fanoušků, kteří nás celý turnaj podporovali!

Fotky:

http://alfa-pripravka.rajce.idnes.cz/2015-05-25_MCR_SZ_-_22.5-24.5-2015/

http://alfa-pripravka.rajce.idnes.cz/Finalovy_Den/

http://mladsidorost.rajce.idnes.cz/MCR_Starsich_zaku_2015

Zpět na výpis článků