A tým si přivezl z Plzně dva body z výhry v nájezdech

Autor: Nekolová Jana | 13.11.2022 18:54

Sobota 12.11.2022

ELM: HBC Plzeň - HBC Pardubice 3:4ss (1:1,0:0.2:2-0:1)

Trenér Michal Šimek: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a brzo se nám povedlo vstřelit branku. Následovala oslabení, která pomohla domácím k utlumení našeho vstupu do zápasu a převzetí iniciativy. 8 vteřin před koncem první třetiny se Plzni povedlo po šťastném odrazu zaslouženě vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Druhá třetina byla z naší strany solidní. Naší hře chyběla “pouze” častější střelba, která by pomohla soupeře přehrát a dosáhnout požadované branky. Ve třetí třetině se soupeř dostal do vedení po nenápadné akci. Po tomto gólu hráči přidali a přišel náš tlak. Z něj se povedlo vytěžit dvě vstřelené branky a vedení 3:2. Něco málo přes dvě minuty do konce domácí vyrovnali po důrazu v našem brankovišti. Třetí třetina do konce nic zvláštního nenabídla a na řadu přišlo prodloužení. V něm se žádný z týmu neprosadil. Rozhodnout museli samostatné nájezdy, ve kterých jsme získali druhý bod. Hráčům musíme poděkovat za vítězství, ačkoliv předvedena hra nebyla rozhodně optimální a musíme se opět vrátit k poctivé hře, kterou jsme předváděli v posledních kolech. Za zmínku stojí výkon Romana Krejčího, který byl dnes rozdílovým hráčem a pevně věříme, že v těchto výkonech bude pokračovat dále!“

Branky a asistence: 02:58 Krejčí Roman (Licek Matyáš, Bílý Jan), 38:12 Licek Matyáš (Bílý Jan, Krejčí Roman), 39:56 Krejčí Roman (Školoudík Václav, Bílý Jan) PP, 50:00 Česák Josef

Sestava: Třináctý Jakub (Foršt Pavel) – Geisler Jakub, Hálek Miroslav, Krejčí Roman „A“, Novotný Ondřej, Školoudík Václav, Zajíček Tomáš „C“ - Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Janeček Martin, Kubeš Pavel, Langr Nicolas, Licek Matyáš, Moravec Luboš, Strouhal Jan „A“

ELJ: HBC Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 2:3p (1:2,1:0,0:0-0:1)

Filip Kamaryt: "Do zápasu jsme šli s tím, že to bude těžký souboj, a že se budou projevovat jak naše, tak i soupeřovy sebemenší chyby. Bohužel, soupeř je zvládnul trestat lépe než my a ukázalo se to i na tom, jak se odvíjelo skóre. Velice rychle jsme se naštěstí vzpamatovali a odehráli za mě kvalitní zápas, ve kterém rozhodlo až prodloužení. Celkově bych to shrnul jako cennou zkušenost, ze které ze poučíme, aby příště dopadl zapas v náš prospěch."

Branky a asistence: 09:04 Kamaryt Filip (Socha Lukáš), 16:10 Socha Lukáš (Bolek Adam, Dostál Ondřej)

Sestava: Kuryviál Jan (Trnečka Aleš) – Kamaryt Filip, Kašpar Dominik, Kumpan Daniel, Martan Tomáš, Novák Patrik, Snížek Šimon – Bolek Adam, Dostál Ondřej, Hlaváček Vojtěch, Kopa Matěj, Lang Dominik „C“, Mikula Jakub, Motyčka Adam „A“, Remač Jakub, Socha Lukáš „A“, Štach Jaroslav

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

ELJ_HBC Pardubice - Ježci Heřmanův Městec_12.11.2022 – Jana Nekolová – album na Rajčeti (idnes.cz)

LSŽ: HBC Pardubice „bílý tým“ – HBC Hradec Králové 1988 3:2 (1:0,0:2,2:0)

Trenér Jiří Voženílek: "Bílý tým SŽ poprvé bodoval. V regionálním derby s Hradcem Králové kluci navázali na kvalitní výkon z minulého týdne s Modrým týmem a zaslouženě vyhráli 3:2. V první třetině jsme byli o něco lepším týmem. Dokázali jsme Piráty zatlačit v útočném pásmu a z několika šanci jsme dokázali jednu využít. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0. Druhou třetinu jsme začali špatně. Pod tlak jsme se naopak dostávali my, prohrávali jsme důležité osobní souboje v obranném pásmu a z jednoho nedůrazného vyhození jsme dostali vyrovnávací gól na 1:1. A za minutu bylo ještě hůře. Po pěkné individuální akci soupeře jsme inkasovali znovu a Piráti vývoj zápasu otočili. Ve třetí třetině jsme se vrátili k výkonu ze třetiny první. Opět jsme hráli více v útočném pásmu a v polovině zápasu jsme vedení, dvěma góly vzali zpět. Do konce zápasu se ještě oba týmy dostaly do několika slibných šancí, ale branka ani na jedné straně nepadla. Po závěrečném hvizdu si kluci úspěch řádně užili. Gratulujeme k první výhře v sezóně."

Branky a asistence: 03:40 Lukošík Robin (Bodlák Matěj), 31:03 Kmínek Lukáš, 33:10 Lukošík Robin (Kmínek Lukáš) PP

Sestava „bílý tým“: Voženílek Vojtěch – Adamů Matěj, Bodlák Matěj, Fiala Jan, Háva Alex, Jakubec Dominik, Jeník Viktor, Kmínek Lukáš „C“, Kohoutek Tomáš, Lukošík Robin, Machek Filip, Pletánek Jakub, Ryšavý Vojtěch, Tesařík Petr, Večerník Vojtěch, Venzara Jan

3.turnaj VČ přeboru minipřípravek (Heřmanův Městec):

Přehled účastníků: HBC Pardubice „modrý tým“, HBC Pardubice „bílý tým“, HBC Hradec Králové 1988, HBC Liberec, Ježci Heřmanův Městec

Trenér Pavel Rampír: "Poslední turnaj regionálního přeboru v r.2022 je úspěšně za námi. V sobotu 12.11.2022 se 16 hráčů našeho klubu rozdělených do dvou týmů účastnilo posledního letošního turnaje regionálního přeboru minipřípravek v Heřmanově Městci. Oba naše týmy se utkaly s místními Ježky, hradeckými Piráty, libereckými Liškami a v derby mezi sebou. Nejvyrovnanějším zápasem bylo klubové derby, kde o něco šťastnější Bílý tým pod vedením trenérů Radka Štastného a Mirka Smolíka naklonil v konci zápasu misku vah na svoji stranu a zvítězil 2:1, ačkoliv na střely měl možná navrch Modrý tým....Oba týmy porazily Lišky z Liberce (10:0 a 9:0) a prohrály s Ježky z Heřmaňáku (4:6 a 2:5) a  hradeckými Piráty (5:6 a 3:5). Svoji turnajovou premiéru v kategorii MINI si zažili další nováčci kteří ji zvládli na 100% a někteří dokonce vstřelili svoji premiérovou branku. Opět nás provázela fantastická podpora našich FANS "vyzbrojených" bubnem, trumpetami a klubovými dresy. Všechny hráče chválíme za povedené individuální akce, týmovou souhru a především za herní nadšení a bojovnost. Věříme, že přes zimní pauzu vylepšíme fyzickou kondici, individuální techniku a střeleckou mušku a do jarních bojů se vrhneme se stejným úsilím a nadšením."

Trenér Radek Šťastný (bílý tým): "Dovolte mě, abych se podělil se svými pocity z dnešního turnaje minipřípravek v Heřmanově Městci. Nejprve bych rád poděkoval Mírovi Smolíkovi za výpomoc na lavičce Bílého týmu. Ve dvou se to lépe táhne. Rád bych pogratuloval debutantovi v bráně Matěji Smolíkovi k výbornému výkonu. Pomyslný klobouk smekám nad našimi nejmladšími (r .2016 a 2017), kteří neúnavně podporovali svoje starší spoluhráče. Super výkon kluci. Některé akce našeho týmu byli "oku lahodící a duši hladící". Je vidět, ze kluci, když získají jistotu a dostanou trochu prostoru, tak se dokáží prosadit i jeden na jednoho a zvládnou i kombinaci a krásné nahrávky. Nerad bych zapomněl na derby s kamarády z modrého týmu. Z obou stran nasazení na nejvyšší úrovni. Každý se chtěl prosadit a porazit kámoše z tréninků. Nakonec rozhodla akce ze závěru zápasu, kdy se nám po sólovém úniku podařilo překonat soupeřova brankáře. Obrovské díky rodičům, kteří opět vytvořili super atmosféru a doufám, že se další mamky a taťkové v příštích turnajích přidají. Borci z Bílého týmu: byli jste skvělí a jsem na vás hrdý (i když na vás někdy musím i zakřičet). Jen tak dál a budeme se ještě zlepšovat."

Neděle 13.11.2022

1.L: HBK Bulldogs Brno - HBC Pardubice B 8:2 (0:2,6:0,2:0)

Trenér Jindřich Kunc:  "Zápas začal výborně pro nás v první třetině jsme domácí tým takřka k ničemu nepustili a diktovali jsme tempo hry a proto první třetina byla pro náš prospěch 0:2. V kabině jsme si jasně řekli, ze v této hře budeme pokračovat a ze nepustíme Brno do žádného tlaku. Bohužel do druhé třetiny jsme vstoupili laxně a nezodpovědné a během 6min bylo po zápase, kdy jsme inkasovali hned 5 gólu. Zbytek zápasu se sesypal a Brno si drželo své vedení i herní převahu po cely zapas. Bohužel pro nás to jsou velmi cenné body, které jsme v tomto zápase vyloženě darovali brněnským hráčům …"

Branky a asistence: 11:30 Socha Lukáš (Dostál Ondřej, Bureš Radek) PP, 12:26 Mach Lukáš (Lauryn Josef)

Sestava: Kuryviál Jan – Deml Richard, Kamaryt Filip, Kopřiva Vojtěch, Novák Patrik, Svoboda Adam – Bolek Adam, Bureš Radek „A“, Dostál Ondřej „C“, Jirák Dominik, Lang Dominik, Lauryn Josef, Mach Lukáš, Šimek Jakub, Socha Lukáš „A“

ELD: TJ Sokol Poruba - HBC Pardubice 0:6 (0:1,0:2,0:3)

Dorostenci HBC Pardubice se v neděli vydali do Ostravy, aby vyzvali domácí TJ Sokol Poruba. Pro přesun do dějiště zápasu jsme využili vlaku a měli jsme tak možnost být všichni celou cestu pohromadě.

Trenér Marian Pišček: „Za slunného a netypicky teplého listopadového počasí, které převládalo v Ostravě, jsme se do zápasu chtěli vrhnout aktivně a na soupeře vytvořit úvodní tlak. Kluky jsme nabádali z důvodu betonového povrchu k jednoduchosti, střelbě a důrazu v brankovišti. Kluci hráli opravdu s lehkostí, zbytečně nekombinovali, snažili se střílet a před brankou vytvářet tlak. To se jim dařilo a za celý zápas vyprodukovali celkem 35 střel, z nichž šest skončilo v soupeřově síti. Dovoluji si říct, že jsme po celý zápas byli lepším týmem, a když už před naší brankou náhodou „hořelo“, podržel nás brankář. Klukům musím poděkovat za předvedený výkon a plnění taktiky.“

Branky a asistence: 06:13 Janovský Prokop (Hlaváček Vojtěch), 23:31 Hlaváček Vojtěch (Kumpan Daniel), 23:53 Kořínek Jan (Mikula Jakub), 37:36 Mikula Jakub (Kupka Tomáš), 35:58 Kadlec Miroslav (Štach Jaroslav, Hlaváček Vojtěch), 40:06 Hlaváček Vojtěch (Kořínek Jan, Kadlec Miroslav)

Sestava: Bečička Petr – Kadlec Miroslav „A“, Kumpan Daniel, Lédl Jan, Švadlenka Dominik – Hlaváček Vojtěch, Janovský Prokop, Kořínek Jan „A“, Kupka Tomáš, Mikula Jakub „C“, Reinberg Jakub, Remač Jakub, Štach Jaroslav

2.L: HBC Pardubice C – HbC Chlumec nad Cidlinou 3:8 (1:3,1:3,1:2)

Branky a asistence: 00:11 Kunc Jindřich, 29:10 Merta Jakub, 37:30 Kunc Jindřich (Merta Jakub, Jirák Dominik) PP

Sestava: Špaček Petr (Vondra Jan) – Bureš Radek, Kamaryt Filip, Škoda Martin, Špaček Michal, Svoboda Adam, Váňa Milan – Cacek Tomáš, Dyntar Jan, Homolka Marcel, Jirák Dominik, Král Patrik, Kunc Jindřich „C“, Mašík Radek „A“, Merta Jakub, Michal Pavel, Mikeš Jan, Toman Filip