HBC Pardubice 2015/2016

  • Fanshop

A tým vybojoval důležitou výhru proti Dobřanům!

Autor: Nekolová Jana | 21.10.2023 21:02


Sobota 21.10.2023

 

ELM: HBC Pardubice – TJ Snack Dobřany 2:0 (2:0,0:0,0:0)

Trenér Jiří Mašík: „Dnes to byl od všech odbojovaný a vydřený zápas. Kluci hráli obětavě a makali jsme celých 45 minut. Byly tam chybyčky, některé situace neřešíme tak zkušeně, což je trochu pochopitelné v naší situaci, ale věříme, že nám takto ubojovaná výhra pomůže. Ve druhé třetině jsme mohli náskok 2:0 navýšit a bylo by to klidnější. A ve třetí třetině jsme udělali zbytečné fauly, což jsme si vyříkali. Na druhou stranu oceňuji, jak jsme nejen oslabení zvládli, kluci padali do střel a bojovali jeden za druhého. Tomáš Kupka v 15 letech odehrál první utkání v extralize a zvládl to velmi dobře. Cením si, s jakými zdravotními komplikacemi kluci hráli, toho si moc vážím. Dnes ale zaslouží pochvalu celý tým. V týdnu jsme měli týmový mítink a jsem rád, že to mělo pozitivní odezvu. Ale stále situaci bereme jako vážnou a makáme dál.“

Branky a asistence: 02:18 Hálek Miroslav (Hlaváček Vojtěch), 11:41 Langr Nicolas

Sestava: Třináctý Jakub (Foršt Pavel) – Geisler Jakub, Hálek Miroslav, Kamaryt Filip, Kopřiva Vojtěch, Krejčí Roman, Zajíček Tomáš – Březina Ondřej, Česák Josef, Deml Richard, Förstl Filip, Hlaváček Vojtěch, Janeček Martin, Kupka Tomáš, Lang Dominik, Langr Nicolas „C“, Licek Matyáš „A“, Mikula Jakub

Fotografie z utkání (autor Josef Česák, st.):

HBC Pardubice x TJ Snack Dobřany 21.10.2023 – pepacesak – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

ELJ-divize Východ: TJ KOVO Praha - HBC Pardubice 1:8 (0:3,0:3,1:2)

Branky a asistence: 05:19 Kupka Tomáš (Červenka Richard), 10:26 Remač Jakub (Kamaryt Filip, Štach Jaroslav) PP, 11:23 Janovský Prokop (Chýle Jonáš, Kamaryt Filip) PP, 20:18 Kumpan Daniel, 20:45 Kupka Tomáš, 22:02 Kumpan Daniel (Kamaryt Filip), 34:50 Kašpar Dominik (Kupka Tomáš), 40:49 Remač Jakub (Kupka Tomáš, Hlaváček Vojtěch) PP

Sestava: Pišček Matěj – Kamaryt Filip „C“, Kašpar Dominik „A“, Kumpan Daniel, Molavec Marek, Novák Patrik – Červenka Richard, Chýle Jonáš, Hlaváček Vojtěch, Janovský Prokop, Kašpar Martin, Kopa Matěj, Kupka Tomáš, Remač Jakub, Štach Jaroslav  

 

2.L: SK Prachovice - HBC Pardubice B 3:5 (1:1,1:1,1:3)

Branky a asistence: 07:25 Šimek Michal (Školník Alexandr), 18:52 Blažek Miroslav (Mojžíš Jakub, Merta Jakub), 35:49 Mašík Radek (Kamaryt Miloš), 37:57 Blažek Miroslav (Merta Jakub, Kamaryt Miloš), 39:11 Veselík Michal (Plecháček Lukáš)

Sestava: Trnečka Aleš (Vondra Jan) – Kamaryt Miloš „C“, Kopřiva Vojtěch, Landsman Mathias, Školník Alexandr, Švidrnoch Vojtěch – Blažek Miroslav, Cacek Tomáš, Doležal Jakub, Mašík Radek, Merta Jakub, Mojžíš Jakub, Plecháček Lukáš, Šimek Michal, Veselík Michal „A“

 

LSŽ: HBC Pardubice „bílý tým“ - HBC Pardubice „modrý tým“ 3:8 (2:3,1:2,0:3)

Trenér Radek Smítka: "Sobotní derby týmů Starších žáků Bílých proti Modrým přineslo napínavou podívanou. Do utkání vstupovali Modří jako jednoznačný favorit, avšak již v 1. minutě se Honzovi Venzarovi po perfektní přihrávce od Tomáše Kohoutka podařilo soupeře překvapit a vstřelit úvodní branku utkání. David Voráček, který přišel z Mladších žáků vypomoci v brance Bílých, se měl co ohánět, ale čisté konto se mu podařilo udržet jen do 6. minuty, kdy Modří srovnali na 1:1. Oba týmy se doslova přetahovaly o každý míček a v 11. minutě vyslala Rózka Lukášová přihrávku na Matouše Martínka, který se nemýlil a upravil stav na 2:1. To už teklo soupeři do bot a proti naší 3. lajně postavil své nejlepší hráče, kteří prakticky vzápětí nijak překvapivě vyrovnali na 2:2. Bitva pokračovala a po první třetině byl stav 2:3 pro Modrý tým a po 2 třetinách 3:5, kdy výbornou střelou od modré snížil Vojta Večerník po skvěle sehrané přesilovce. V poslední části hry už byla znát i fyzická převaha Modrého týmu, naší hráči se snažili, co jim síly stačily, ale ty bohužel postupně odcházely. Výsledné skóre 3:8 je tak jedinou kaňkou na jinak skvěle odehraném utkání, které všem zúčastněným určitě pomohlo v jejich dalším hráčském rozvoji."

Branky a asistence „bílý tým“: 00:57 Venzara Jan (Kohoutek Tomáš), 10:40 Martínek Matouš (Lukášová Rozálie), 24:39 Večerník Vojtěch (Pletánek Jakub) PP

Sestava „bílý tým“: Voráček David – Kolomý Vít, Lukášová Rozálie, Nedoma Sebastian, Ryšavý Vojtěch, Smítka Šimon, Večerník Vojtěch - Burda Tobiáš, Černý Tadeáš, Jeník Viktor, Kohoutek Tomáš, Martínek Jonáš, Martínek Matouš, Novotný Matyáš, Pletánek Jakub „C“, Venzara Jan

Trenér Jiří Voženílek: "Derby mezi Bílým a Modrým týmem bylo až do posledních minut dramatické. Kluci a dívka nedali Modrému týmu nic zadarmo a až ve 40 minutě se zápas šestou branku definitivně zlomil. Podobné zápasy přináší oběma stranám spoustu zkušeností, a tak jsme rádi, že jsme takový zápas mohli odehrát. Gratuluji Bílému týmu ke skvělému výkonu a věřím, že stejně “zavaří” i ostatním týmům."

Branky a asistence „modrý tým“: 05:36 Jakubec Dominik (Blažek Václav), 11:00 Salamon Marek (Bodlák Matěj, Lukošík Robin), 12:48 Vaníček Ondřej (Ludvíček Jan), 20:11 Vaníček Ondřej, 26:07 Jakubec Dominik (Blažek Václav), 39:46 Ludvíček Jan, 40:24 Hošek Adam (Ludvíček Jan), 40:44 Lukošík Robin (Salamon Marek)

Sestava „modrý tým“: Voženílek Vojtěch – Motyčka Jakub – Adamů Matěj, Blažek Václav, Bodlák Matěj „A“, Bulva Adam, Fiala Jan „A“, Háva Alex, Hošek Adam, Hruška Martin, Jakubec Dominik „C“, Ludvíček Jan, Lukošík Robin, Salamon Marek, Tesařík Petr, Vaníček Ondřej

Fotografie ze zápasu (autor Jakub Secký):

Sdílené fotky | Zonerama.com


LIGA ŽEN: HBC Pardubice – TJ Sršni Svitavy 0:3 (0:3,0:0)

Sestava: Lankašová Zuzana – Baráková Karolína, Musilová Edita, Nesvadbová Hana, Petrášková Valerie - Bártová Lucie „A“, Hovorková Petra, Janovská Klára, Kopečková Adéla, Kotyrová Kateřina, Koželská Veronika, Lukášová Rozálie, Mikulová Tereza „A“, Němcová Petra „C“, Sankotová Pavla, Stará Nikola, Vašicová Markéta, Zemanová Tereza

LIGA ŽEN: HBC Prachatice – HBC Pardubice 6:0 (3:0,3:0)

Sestava: Vašicová Markéta – Baráková Karolína, Musilová Edita, Nesvadbová Hana, Petrášková Valerie - Bártová Lucie „A“, Janovská Klára, Kantoříková Kamila, Kopečková Adéla, Kotyrová Kateřina, Koželská Veronika, Lukášová Rozálie, Mikulová Tereza „A“, Němcová Petra „C“, Sankotová Pavla, Stará Nikola

LIGA ŽEN: SK Kelti 2008 – HBC Pardubice 1:0ss (0:0,0:0-1:0)

Sestava: Lankašová Zuzana – Baráková Karolína, Musilová Edita, Nesvadbová Hana, Petrášková Valerie - Bártová Lucie „A“, Hovorková Petra, Janovská Klára, Kopečková Adéla, Kotyrová Kateřina, Koželská Veronika, Lukášová Rozálie, Mikulová Tereza „A“, Němcová Petra „C“, Sankotová Pavla, Stará Nikola, Vašicová Markéta, Zemanová Tereza

Fotografie z turnaje (autor Jana Nekolová):

LŽ_HBC Pardubice, TJ Sršni Svitavy, HBC Prachatice, SK Kelti 2008_Pce_21.10.2023 – Jana Nekolová – album na Rajčeti (idnes.cz)


Neděle 22.10.2023

 

ELD-divize Východ: HC Kert Park Praha - HBC Pardubice 1:2 (0:0,0:1,1:1)

Trenér Aleš Hlaváček: "K dalšímu těžkému zápasu jsme v neděli s dorostem vycestovali do Prahy na Kert s vidinou dalších tří bodů do tabulky. Zápas byl reprízou loňského finále starších žáků v Sušici, který jsme bohužel prohráli na nájezdy, odhodlání prohru vrátit bylo v hlavách určitě u každého hráče hodně velké. Dorost Kertu patří mezi favority východní skupiny a bylo předem jasné, že to bude fyzicky náročný zápas. Před zápasem jsme si řekli pár základních věcí, čeho se budeme držet a jak zápasu musíme přistoupit. Hráči Kertu mají velký počet trestných minut v každém zápase a bylo třeba ustát jejich nepříjemný styl hry, a hlavně se nestrhnout k nějakému oplácení, což se nám skvěle povedlo. První třetina skončila bez brankového přídělu i přes naší herní i střeleckou převahu, ale brankář Kertu, vždy byl na správném místě. V druhé třetině jsme soupeře často zavřeli v jejich obraném pásmu, ale stále se nedařili vstřelit první gól zápasu. V polovině zápasu jsme nabídli soupeři šanci přesilové hry, borci z Kertu ji hráli velmi dobře, ale naše čtveřice obětavě bránila a po soupeřově chybě a skvělé naši práci se dostal do úniku Chýle a skvělým zakončením otevřel skóre zápasu. V druhé třetině jsme soupeře znovu nepustili do žádné větší šance. Do třetí třetiny jsme si řekli, že zápas musíme dotáhnout do vítězného konce a uděláme proto všechno. Soupeř hru přitvrdil, pár šancí si vytvořil, ale svojí ne disciplínou nám nabídl přesilou hru 5:4 a po dalším faulu 30 vteřinou přesilovku 5:3, kterou jsme dobře sehráli a Landsman přesnou střelou zvýšil skóre na 2:0. Posledních 8 minut zápasu byla hra vyrovnána a ve vysokém tempu a tyčky a břevna zvonily na obou stranách. Po závaru před naší brankou 30 vteřin do konce zápasu, se podařilo, dostat míček soupeři do naší sítě a na drama bylo zaděláno. Poslední půlminutu jsme odehráli takticky a soupeře už k ničemu nepustili. Frustrace trenéru Kertu byla velká a jejich komentáře směrem k rozhodčím a k naší střídačce jsou zbytečně a do kategorie dorostu nevhodné. Týmu děkujeme za předvedený výkon a pochvala směřuje celému týmu za odmakaný zápas a že všichni udrželi nervy na uzdě a nenechali se strhnout k agresivní hře soupeře."

Branky a asistence: 24:51 Chýle Jonáš, 37:16 Landsman Mathias (Voženílek Vojtěch)

Sestava: Kazda Jan (Voženílek Vojtěch) – Landsman Mathias, Molavec Marek, Reinberg Jakub, Školník Alexandr, Švadlenka Dominik, Švidrnoch Vojtěch – Červenka Richard, Chýle Jonáš, Doležal Jakub, Hlaváček Vojtěch „A“, Hruška Martin, Janovský Prokop, Kupka Tomáš „C“, Mojžíš Jakub, Plecháček Lukáš, Remač Jakub „A“

Fotografie z utkání (autor Jan Kazda):


Děti na SK REBEL

O víkendu 21.10. a 22.10. si hráči naší přípravky a minipřípravky mohli vyzkoušet jaký hokejbal se hraje ve Středočeském kraji. Na základě přátelských vztahů vybudovaných Martinem Bulvou jsme si mohli na pozvání od SK REBEL Praha vyzkoušet úroveň Středočeského přeboru přípravek a minipřípravek.

A naši hráči se v obou dnech mezi soupeři z jiného regionu vůbec neztratili!!

V sobotu naše dva týmy přípravek sehráli 8 oficiálních turnajových utkání se skóre 7-1. Nad rámec turnaje sehrál náš již jen jeden promíchaný tým utkání proti posíleným Rebelům, které sice prohrál, ale přesto 7 vítězství a 2 porážky jsou vysoce kladné skóre. Kluci si zahráli proti dvěma týmům z HBC Hostivař, dvěma týmům z SK REBEL Praha a proti HBC Tygři Mladá Boleslav a HBC Kladno.

V neděli si naši minipřípravkáři s chutí zahráli a zastříleli a kromě perníků jsme soupeřům přidali i hezké góly a když naši 2 brankáři dokázali vždy udržet čisté konto, tak jsme se z Prahy vraceli aniž bychom ve 4 utkáních poznali hořkost porážky. Našimi soupeři byly 2 týmy HBC Hostivař a 2 týmy SK REBEL Praha.

Velké poděkování patří pořádajícím SK REBEL Praha, za to, že pozvali celkem 3 (!!) naše týmy do Prahy a také rodičům, z nichž někteří neváhali vyrazit s dětmi v sobotu i v neděli a to jen proto, abych jejich děti mohli reprezentovat náš klub a užít si po všech stránkách krásný dětský hokejbalový víkend.

Pavel Rampír


Zpět na výpis článků

Naši partneři