HBC Pardubice 2015/2016

  • Fanshop

Jiří Mašík: Do série s Hostivaří jdeme s pokorou

Autor: Nekolová Jana | 3.05.2024 10:15


Ve čtvrtfinále jste porazili jarního hegemona ústeckou Elbu poměrně jednoznačně 3:0 na zápasy. Je to pro tebe překvapeni?

Byl bych špatný trenér, kdybych řekl, že mě naše výhra překvapila, byli jsme si vědomi síly soupeře, šli jsme do série s pokorou a to byl jeden z dílů našeho postupu. V tréninku jsme pracovali na malých změnách a kluci to dokázali přenést do hry. Za mě přišel zlom série v nájezdech prvního utkání. Tam se tým neskutečně semknul a začala z něj vyzařovat síla, sebedůvěra a soudržnost. To, že to bylo 3:0 je super, ale bylo to hodně vyrovnané.

Teď vás čeká vítěz základní části Hostivař, která neměla úplně pohodový postup přes Karvinou. Co vám to o aktuálním soupeři řeklo?

Známe sílu Hostivaře, která nabrala plno hotových hráčů a vyhrála základní část (moc se mi vždy líbila jejich koncepce práce s mládeží a posun do A týmu, ale za 1,5 roku to trochu rozmetali). A to ještě bude hrát Honza Diviš který kvůli dohodě nemohl proti Karviné hrát.
Na druhou stranu, my do série půjdeme opět s pokorou. Koukali jsme na jejich zápasy, něco si k tomu řekneme, budeme se snažit na ně připravit a půjdeme bojovat. Mají obrovskou útočnou sílu. Ubránit ji, bude asi alfa omega úspěchu.

Jste v semifinále. Spadl z týmu už trochu ten tlak play-off, vzhledem k celkovému umístění po základní části?

Já myslím že je to trochu klišé. Pořád chcete postoupit, přece si neřekneme, že ze 7.místa nám semifinále stačí. Ano, myslím že by jsme to po sezóně vyhodnotili jako úspěch, ale na to vůbec nemyslíme. Připravujeme se poctivě na další sérii , jak jsem říkal s pokorou, ale s hlavou nahoře a týmovým duchem. V týmu musí být trochu napětí a takové to chvění.

Jaká série se dá s Hostivaří očekávat?

Myslím, že to bude náročná běhavá série. Hostivař hraje hodně v pohybu a je útočně laděná. Má velké individuality v Honzovi Čejkovi a Samu Kucharčíkovi a další zkušené hráče. Mají výborné přesilovky, takže určitě budeme chtít hrát disciplinovaně.
A myslím, že bude dobrá divácká kulisa, od nás se chystají fanoušci a poženou nás za vítězstvím.


V klubu proběhla soutěž o účast na akci "zápasový den s A týmem" při semifinále play off. O co přesně šlo a jak to dopadlo?

K narozeninám jsem dostal knížku David Pastrňák a byl v ní jeho velký plakát. Já už si hokejisty do ložnice nelepím, tak jsem ve spolupráci s Pavlem Rampírem vymyslel soutěž, kdo z dětí Přípravky nakreslí nejhezčí obrázek k našemu play off, tak ho dostane. Jenže těch obrázků bylo hodně a všechny úžasné, tak jsme vymysleli a ocenili ještě další dva. Oba kluci s námi stráví den při play off..porada, rozcvička, fotbálek a pak u střídačky při zápase. A za obrázky moc děkujeme, kluci si sami rozhodli, že si je chtějí pověsit v naší kabině.

Jirko, děkuji a ať se daří.


Autor rozhovoru: Jiří Voženílek
Autor fotografie: Josef Česák, st. 

Zpět na výpis článků

Naši partneři