HBC Pardubice 2015/2016

  • Fanshop

Megasphera Cup 2024

Autor: Nekolová Jana | 24.06.2024 17:28

Dne 23.06.2024 se na hokejbalovém hřišti v Polabinách uskutečnil tradiční Sportovní den s hokejbalem jehož nosným obsahem byl turnaj přípravek Megasphera Cup. Jednalo se již o 6. ročník tohoto žádaného turnaje mladých hokejbalistů. V letošním roce nastala větší obměna účastníků, tradiční týmy SK Rebel Praha, HC Jestřábi Přelouč, Ježci Heřmanův Městec doplnily týmy jako HBC Plzeň, TJ Sokol Poruba či DDM Rytíři Děčín. Turnaj měl tak velmi pestré obsazení z různých koutů České republiky. Domácí klub HBC Pardubice nasadil do turnaje dva týmy, jeden byl tvořen převážně zkušenějšími hráči a druhý mladšími hráči. Myšlenkou bylo, aby hrálo co nejvíce dětí.

Mimo samotný turnaj proběhly jako zpestření dovednostní soutěže na přesnost nebo tvrdost střelby. Na těchto disciplínách byly vidět moc hezké výkony všech hráčů. Na turnaj zavítalo si zahrát i pět hráčů kategorie přípravky, kteří ještě minulý týden sváděli tuhé boje o titul VÍTĚZE PŘEBORU MČR MLADŠÍCH ŽÁKŮ v Karviné. Za HBC Pardubice to byl Tonda Rampír, Martin Hájek a brankář Tadeáš Málek, za tým Rebelů Daniel Kropík a Patrik Lanc.

Celý sportovní den nově zpestřila tombola, a to o zajímavé sportovní ceny. Mezi cenami bylo i mnoho hokejbalových věcí. Jako součást slavnostního vyhlášení bylo i předání zdobeného perníky pro každý tým. Perník obsahoval logo turnaje. Každý tým dostal pohár dle umístění a hráči na památku pamětní medaile. Tři nejlepší střelci z každé soutěže dostali osobní trofej. Vedení turnaje ve spolupráci s trenéry všech týmů ještě vyhlásilo All Stars Tým turnaje, z každého týmu tak byl vybrán jeden hráč.
Na třetím místě se umístil po krásném zápase tým HBC Plzeň, na druhém místě po dramatickém finále se umístil tradiční účastník SK Rebel Praha. Vítězem turnaj se stal domácí týmu HBC PARDUBICE - bílá. Hráči tohoto týmu převzali z rukou organizátora a zástupce hlavního sponzora pana Pecháčka velký Putovní pohár MEGASPHERA CUP a jeho zmenšenou kopii, která bude patřit týmu do jeho kabiny.

Velké poděkování patří společnosti Megasphera - internet, která opět do turnaje zajistila krásné ceny. Díky této firmě můžeme hráčům předávat opravdu hezké ceny, které jim celý turnaj budou připomínat. Dalším váženým sponzorem je společnost Bullbike.cz, která se zaobírá opravou a prodejem jízdních kol a sídlo má v Zaječicích.
Nesmíme však zapomenout ani na samotný klub HBC Pardubice, který je organizátorem celé akce.

Na akci se podílí mnoho lidí, kteří vše dělají proto, aby si děti na konec roku užily ještě hezký turnaj a dobře si zahrály. Za to jim moc děkujeme.

Na závěr bych zmínit, že hlavní myšlenka turnaje se opět naplnila. Hlavním cílem mimo zábavy dětí bylo podpořit Elišku Novotnou v její cestě za lepšími podmínkami. Na samotnou akci Eliška s maminkou Alenkou a tatínkem Lubošem zavítala okolo 11 hodiny. Na pomoc Elišce se vybralo krásných 23.512,-Kč. Startovné za všechny týmy bylo součástí této vybrané částky. Děkujeme všem klubům a lidem co na místě přispěli na dobrou věc. Važme si svého zdraví, nic důležitějšího opravdu není! Kdyby chtěl někdo podpořit Elišku i přímo lze na jejím transparentním účtu. Všechny informace najdete pod názvem - Naděje pro Elišku.

Moc jsme si Sportovní den s hokejbalem všichni užili, děkujeme za kladnou odezvu, která se k nám dostává. Hráčům přeje hezké prázdniny.

Martin Bulva

Zpět na výpis článků

Naši partneři