HBC Pardubice 2015/2016

  • Fanshop

Matyáš Licek: Tahle branka je pro mě nejdůležitější a nejcennější za celou dobu, co hraji hokejbal

Autor: Nekolová Jana | 4.04.2025 13:13


Ve finále Českého poháru jsi rozhodl v prodloužení. Kam tu branku řadíš?
Je jasný, že tahle branka je nejdůležitější a pro mě nejcennější za celou dobu, co hraji hokejbal. Byl to skvělý pocit se pak radovat s týmem, ještě když to bylo v prodloužení. Za tu branku ale musím poděkovat Nikimu (Nicolas Langr), protože vymyslel krásnou přihrávku (klobouček).

Prakticky během jednoho týdne jste odehráli dvě derby se Svítkovem s úplně rozdílným výsledkem. V čem byl ten plzeňský jiný, od toho svítkovského debaklu?
V prvním utkání, které se odehrálo ve Svítkově, panovaly mnohem větší emoce a bohužel jsme je nedokázali udržet a zbytečně jsme se nechali trestat. V Plzni nikdo z nás nechtěl aby se opakovalo to, co ve Svítkově, ikdyž jsme prohrávali 0:2, tak jsme dokázali se soustředit jen na to, že zápas chceme otočit a předvedli jsme velmi dobrý týmový výkon.

Co ti proběhlo hlavou, když rozhodčí ve 43. minutě nařídil trestné střílení? Vnímal si to jako sporné rozhodnutí, když to mohlo rozhodnout celou soutěž?
Asi jako každý z našeho týmu jsem cítil vztek, strach a obavy ale pak jsem si uvědomil, že v bráně je Pajkos (Pavel Foršt), který chytal celou dobu výborně a v tu chvíli jsem věřil, že nás Pajkos podrží.

Svítkov má velmi ambiciózní tým, vidíš ho, jako jednoho z kandidátů na titul?
Každý tým má šanci na zisk titulu. V hlavě mám ale jen to, že my budeme ten tým, který zvedne mistrovský titul nad hlavu, na nic jiného nemyslím.

Do konce základní části vám zbývají čtyři zápasy s kvalitními týmy , ale rozložené do 14 dnů. Je to ideální scénář, jak se naladit na play-off?
Tyto čtyři zápasy jsou pro nás velice důležité, už jenom kvůli postavení v tabulce ale i jako příprava pro play-off. Tento týden hrajeme s Kertem a Kladnem a troufám si říct, že tyto dva zápasy jsou pro nás nejvíce důležité a po víkendu se ukáže, jak na tom jsme. Určitě už by každý měl trochu přepínat do „play-off módu“ aby nás pak něco nezaskočilo. Důležitá bude i pauza mezi základní částí a play-off, kde bude čas na regeneraci a poslední tréninky pro play-off.

Jaký tým by sis přál do play-off?
Zatím je podle tabulky spousta týmu, která na nás můžou vyjít, protože tabulka je bodově velmi vyrovnaná. Pár týmů bych si přál ale věřím, že dokážeme navázat na Český pohár, předvedeme týmový výkon a dokážeme porazit kohokoliv. Ale jako ideální scénář by byl, kdyby Boleslav dokázala přeskočit v tabulce Ústí nad Labem, my bychom postoupili z prvního místa a rozdali si to s Boleslaví ve čtvrtfinále.

Autor rozhovoru: Jiří Voženílek

Zpět na výpis článků

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři